Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt Bakımı

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında cilt bakımı yapmak daha fazla özen gerektiren bir durumdur. Çünkü cildimiz güneşin zararlı etkilerinden daha fazla zarar görmektedir. Kışın sadece nemlendirici ile yapılan cilt bakımı yaz mevsiminde pek çok ürünle yapılmaktadır. Yazın cilt bakımı için uygulanabilecek en doğal yöntemler ise şu şekildedir;

Cildin Nemli Olması Gereklidir

Yaz mevsiminde en çok dikkat edilmesi gereken konu ise cildin nemli tutulmasıdır. Cildin nemlendirilme ihtiyacı hem yaz hem de kış mevsiminde önemlidir. Yazın güneşin etkisiyle kuruyarak zamanla gerilen cildimiz yeteri kadar nemlendirilmez ise kırışıklık ve lekelenme gibi sorunlara neden olmaktadır.

Ağır Makyaj Yapmaktan Kaçının

Yaz aylarında cilt bakımında yapılması gereken en sağlıklı yöntemlerden biri de ağır makyajdan kaçınmaktır. Ağır yapılan makyajla birlikte cilt gözenekleri tıkanabilir ve cildin hava alması engellenir. Yaz aylarında da güneşin zararlı etkileriyle cilt ağır makyajı tolere edemez. Yazın yapılan makyaj mutlaka hafif bir tarzda olmalı ve kullanılan malzemeler ise sıcağa dayanıklı ürünlerden olmalıdır.

Güneş Kremlerini İhmal Etmeyin

Nemlendiricilere ek olarak yaz mevsiminde cilde uygulanması gereken başka bir ürün ise güneş kremleridir. Cildin güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunması için güneş kremi kullanmak gerçekten gerekli ve önemlidir.