Vücut Tipine Uygun Sütyen Seçimi

Sütyen Seçimi

Hanımların üzerinde titizlikle durduğu konulardan biri de hiç şüphesiz sütyen seçimidir. Göğüs yapısına uygun olan sütyeni seçmek,  hem vücut formunu korumada yardımcı olur hem de kullanıcıya kendini iyi hissettirir.

Peki sütyen seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Sütyen seçiminizden önce mutlaka vücut tipinizi bilmeniz gerekmektedir. Bilinen 6  tip vücut tipi vardır. Bunlar; Elma tip vücut, armut tip vücut, dar omuzlu vücut, geniş omuzlu vücut, kum saati vücut ve diktörtgen vücut.

Elma tip vücut nasıl sütyen seçmelidir?

Göğüsleriniz küçükse, ergonomik ve destekli sütyen tiplerini kullanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz göğüs formunu yakalayabilir ve sarkmaları da önlemiş olursunuz. Eğer göğüsleriniz büyükse, küçük kalıplı sütyenlerden kaçınınız. Kalıbı küçük olan sütyenler, göğüs üzerinde taşma yaparak form bozukluğuna sebep olur.

Armut tip vücut nasıl sütyen seçmelidir?

Armut tip vücuda sahip olan hanımlar, genelde küçük göğüsten şikayet etmektedir. Bu vücut tipinin en büyük dostu, destekli sütyen modelleridir. Dikkat etmeniz gereken nokta, göğüslerinizin sarkmasına sebep olacak modellerden kaçınmaktır. Küçük göğüs, genelde sarkmaya meyillidir. İtina ile seçilmiş bir ürün, bu riski ortadan kaldıracaktır.

Dar omuzlular nasıl sütyen seçmelidir?

Dar omuzlara sahipseniz sporcu sütyenleri tam size göre. Spor kalıpları fazla maskülen bulan hanımlar, ücgen askılı sütyen kullanabilirler.

Geniş omuzlular nasıl sütyen seçmelidir?

Geniş omuzlara sahip olan hanımlar, çapraz sütyenleri tercih edebilir. Göğüs formunuza uygun olan yarım destekli sütyenler de vazgeçilmezleriniz arasında yerini alabilir.

Kum saati tip vücut nasıl sütyen seçmelidir?

Göğüslerinizin ölçüsü, model belirlemeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer büyük göğüslere sahipseniz, toparlayıcı sütyen modellerini tercih edebilirsiniz. Küçük göğüslere sahip olan hanımlar, tam destekli veya yarım kap sütyen modellerini tercih edebilirler.

Dikdörtgen tip vücut nasıl sütyen seçmelidir?

Maskulen bir havaya sahip olan dikdörtgen vücutlu hanımlar, sakın endişelenmeyin! İç giyim konusunda yapacağınız isabetli seçimlerle dişiliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Tam dolgulu olan sütyen modelleri tam size göre. Bu sayede vücut altın oranınızı tamamlayacak, aynada kendinize bakmaya doyamayacaksınız.

Unutmayın, sütyen konusunda yapılan isabetli seçimler, kıyafetlerinizin içinde kusursuz bir görünüme sahip olmanızı sağlar.Vücut tipinize uygun olmayan bir ürünü kullanmanız ise uzun vadede duruş bozukluklarına sebep olmaktadır. Siz siz olun, tavsiyelerimizi bir köşede saklayın.