Türk Kahvesi İle Kilolara Elveda!

Türk Kahvesi

Türk kahvesi genellikle yemek sonrasında sindiriminizi kolaylaştırması için tercih ettiğiniz içeceklerden birisidir. Bunun yanı sıra keyif amaçlı kahve olarak bilinse de gerçekte ciddi bir antioksidan görevi üstlenmektedir. Ayrıca kilo verip yağ yakmak isteyenlerde oldukça etkili olan kahvelerden birisidir. Fakat kilo vermeye yardımcı oluyor diye günlük Türk kahvesi tüketimi iki fincandan daha fazla kesinlikle olmamalıdır. İlerleyen yaşlarda çarpıntı yapmasından dolayı günlük kahve tüketiminizi bir fincana düşürmeniz gerekebilir.

Türk Kahvesi İle Nasıl Kilo Verilir?

Çoğu diyetisyene göre Türk kahvesi hem tok tutuyor hem de kabızlığı önlemesinden ötürü kilo vermekte daha etkili olduğu biliniyor. Sağlıklı kilo verip yağ yakılırken ara öğün olarak tercih edebileceğiniz Türk kahvesi, özellikle kabızlık problemi çekenlerde oldukça etkili olmaktadır.

Türk kahvesinin çekirdeklerini öğüterek elde edildiği kahvenin birçok çeşidi bulunmaktadır. Öncelikle sabah aç karnına içilen şekersiz bir Türk kahvesi kabızlığı önlemede oldukça yararlıdır. Şekersiz Türk kahvesi tüketildikten sonra bol miktarda su içmek kabızlığın problemi yaşamanızı engelleyecektir. Ayrıca kahve açlık hissinin bastırılması için oldukça etkili bir öğündür. Günlük içmeniz gereken miktardan fazla içilmesi ise uyku problemlerine sebep olabilir. Vücudu uyarıcı olarak işlev gören Türk kahvesi lezzeti ile de birçok kişi tarafından sevilerek tüketilir.

Aşırı Kahve Tüketmek Selülit Problemine Neden Olur

Selülit

Aşırı derece kahve tüketimi kadınların basen bölgesinde selülit problemine neden olabilmektedir. Bu durum çok fazla kahve tüketen ve yeteri kadar su içmeyen kişilerin korkulu rüyasıdır. Türk kahvesi içildiği zaman tokluk hissi yaratarak vücutta şeker ihtiyacının da önüne geçmektedir. Böylece kişi kendini daha dinç hisseder. Şeker tüketimi çok fazla olanlarda genellikle halsizlik, yorgunluk ve uyku hali gözlenebilmektedir. Ayrıca kahve, vücudu uyarıcı etkisi olan bir içecek olduğu için sık tüketilmesi tavsiye edilmemektedir. Sürekli kafein alınan bünye belirli bir süre sonra çarpıntı problemi ile karşı karşıya kalacaktır. Diyet dönemlerinde spordan önce kullanılması bu nedenle tavsiye edilmektedir.

Türk kahvesi kilo verdirip yağ yaktırırken aslında vücudun genel tatlı ihtiyacını engellemiş olur. Tokluk hissi ile beraber abur cubur gıda tüketiminin önüne geçer. Yemeklerden hemen sonra tükettiğiniz bir fincan Türk kahvesi genel olarak yediklerinizi daha rahat sindirmeye yardımcı olan içeceklerden biridir. Hazımsızlık problemini ortadan kaldırır. Şekersiz Türk kahvesi her sabah düzenli bir şekilde tüketilirse bağırsak hareketlerinin normal bir şekilde çalışmasında büyük rol oynamaktadır.