Tercihleri Siyahtan Yana Olan Kadınlar

Siyah Giyim

Gerçek şudur ki renklerin en şık, en güçlüsü siyahtır. Ne modası geçer ne zamana yenik düşer. Yakışamayacağı mekân çok çok nadirdir. Asil, kararlı ve istikrarlıdır.

Bir renk nasıl istikrarlı olur demeyin siyah severler vardır ve onlar hep siyah giyer. Hatta iç çamaşırından geceliğine siyahtır. Bazen dolaplarını açtıklarında kafaları karışır şu siyahımı giysem yoksa bu siyahı mı? Ya da kısa olan olsun tamam karar verdim siyah dantel bir elbise olmalı çıkıp alayım.

Kadınlar Neden Siyah Giymeyi Sever

Aklınızdakini biliyorum kilolar diyecek birçoğunuz oysaki yapılan çalışmalar göstermiş ki siyah daha çok küçük zayıf kişilerce tercih edilmekte . Şuna katılabilirim beyaz kilolu insanların pek tercih etmediği bir renktir. Fakat bunun tam tersi doğru bir genelleme olmaz. Birçok insan siyahın gücünü kurtarıcılığını asaletini eskimemesini tercih eder . Ayrıca kombinlenmesi kolaydır. Saç renginiz, teniniz siyah giymenize mani değildir. Bedeniniz de var olan defektler siyahta göze çarpmaz bu nedenle altına korse giymek zorunda değilsinizdir. Sonuç siyah giymek kolay, zamansız ve göz alıcıdır.

Siyah Hangi Kıyafetlerde Kullanılmalı

Aslında bu başlığı doldurmak zor. Çünkü siyah dar bir pantolon, desenli ya da düz, dökümlü krep bir pantolon hatta etek görünümlü bol bir pantolon olabilir . Siyah mini bir etek, bol şifon bir etek ya da kalem bir etek te olabilir. Siyah spor salonu için de seçilebilir, bir gece kıyafeti de olabilir.  O zaman şöyle diyelim 2018 de siyah nerede olmalı? Siyah bu yıl daha çok kolları volanlı elbiseler de, kendinden desenli uzun parlak ceketlerde , pantolon olarak ise daha çok skinny modellerde özellikle kadife ve deride tercih edilecek. Tül ve dantellerin bir arada kullanıldığı bluzlar gözlerimizi kamaştıracak.

2018 de Siyahlarımızı Hangi Aksesuarlar ile Kombinlemeliyiz?

Ayakkabı seçimleri bu yıl daha sade. Topuklar kısalırken kalınlaşacak, maskülen modeller de yerini korumaya devam edecek.  Ayakkabılar da sadelik ön planda iken rengarenk kürk ve etoller kıyafetlerimizi zenginleştirecek. Kolyeler de ayakkabıların aksine daha göz alıcı daha abartılı kadife, renkli taşlar ve tabi ki vazgeçilmez inciler ile çeşitlendirilecek. Çanta seçiminizde de kürk, örme ya da süet iyi bir seçim olabilir.

Ne demişler asaletin rengidir siyah. Yani siyah giyenlerin içi kararmış ya da kilo ile başı dertte olduğunu düşünmek yersiz olacaktır. Kadın sadece siyah giyerek çok şık olabilir. Kurtarıcıdır. Bu yüzden her elbise dolabında olmalıdır. Başınıza mutlaka gelmiştir dolabı açarsınız ve giyecek hiç bir şey bulamazsınız işte tam bu sırada ihtiyacınız olan tek şey o dur!