Tarzınla 2018 Ritmini Yakala!

2018 modası

Yepyeni bir yıla başlarken fresh, heyecanlı ve dinamik hissetmek istiyoruz ki tüm yıl bu güzel dileklerle birlikte geçsin. Bunun için her konuda olduğu gibi 2017’nin ve geçmiş yılların yılgınlığını üzerimizden atmalı ve demode hantallıklardan sıyrılmalıyız. Eh günümüz modern, özgür ve dik duran kadınına da bu tavır yakışır her halde öyle değil mi?

O halde 2018 abiye ve şık kıyafet tavırlarını hep birlikte inceleyelim, böylelikle biraz olsun aşina olabilelim ki hemen havasına ayak uydurabilelim.

Bu yeni yılın parçaları için sade ama bir o kadar da görkemli diyebiliriz. Yani yeni moda parçaları sinsi bir albeninin yanı sıra küstah modern algılarıyla geliyor. Örneğin abiyelerde öyle eskilerde olduğu gibi işlemeler, çok renkli dokular yer almadığı gibi gece elbiseleri daha çok tek renginden ve puslu renklerden yana.

Kadınlarda göğüs kısmında ki dekolte bölgesi ön planda. Azıcık ta olsa mini mini aralıklarla hep dekolte bölgesinde ki frikikler vurgulanmış. Eskiden olduğu gibi kadınların omuzlarını, boynunu ve dekolte bölgesinin hepsini açıkta bırakan tuvaletler yerine bu yıl simli, parlak metalik ya da dantel vurgular taşıyan uzun kollu kapalı ama göğüs kısmında küçük ve seksi dekoltelerin bulunduğu tuvaletler çok trend. Eh size sinsi bir kışkırtıcılık olacağından söz etmiştik. Örneğin baştan aşağı dantel transparan tulumlar ya da yere kadar uzanan tuvaletler de oldukça kışkırtıcı görünüyor.

Kısacası bu yıl tasarımcılar kadının seksi oyuntularını ve ten detayını fazlaca açıkta bırakmazken, muhafazakar bir çizgi çizmiş kıyafetlerde ama seksapeliteyi de bir noktaya çekmekten geri kalmamış. Örneğin bu durumu tek omzu açık kıyafetlerde de kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Bu gibi bir kıyafetle biraz fazlalığınız olsa bile elbisenizde ki omuz oyunu ile dikkatleri dağıtabilirsiniz diye düşünüyoruz. İşte bahsettiğimiz tüm bu giysi formları zaman zaman göbeğe kadar inen V formunda dekoltelerle çizilmiş ve tasarlanmış.

Metalik Kadifelerle Sevişmeye Hazırlıklı Olun!

Işıl ışıl kadifeler sizi sarmalamak için sabırsızlıkla bekliyor. İnci renginde ki ışıl ışıl kadife elbiseleri, pudra tonlarında ki kadife tuvaletleri hatta günlük elbiseleri dilediğiniz yerde giyin  ve  salının. Genellikle tek renkli bu ışıltıları bazen dantel karmaları desteklerken bazen de şifon/tül transparanlar destekliyor.

Öte yandan kum saati formuna sahip olan bayanları tarih boyu en güzel hatlarıyla gösteren elbiseler her zaman bedene oturan üst gövdeli ve yere kadar uzanan etekli tuvaletler olmuştur. Bu yıl da bu durum geçerli olacak.

Renklerden de söz edelim. Renklerde gizem ve asalet var hep tuvaletlerde 2018 yılında. Dumanlı renkler, vişnelerden mercanlara kırmızılar, donuk tonlarda ki kırmızılar püsküllü kıyafetler, ördek başı yeşilleri,  siyahın, grinin, pudranın her tonu, çoğunlukla şifon-simli – payetli dokularla  tek renk üzerinde kurgulanmış.

Biraz da Sokakların Havasını Koklayalım

Yılların ölümsüzü yırtık Jean- deri mixi, parlak düğmeli manto, etek, çizme kombinleri, kürklü mantoların altından zarifçe görünen bacaklar ve tamamlayıcısı bootyler, koyu renklerde seçilmiş mini mini triko elbiseleri tamamlayan kocaman hacimli sokak hırkaları 2018 yılında  sokakları süsleyecek.

Çoban paltolar, lastik örgülü cadde tarzı atkı ve bereler, metalli ya da taşlı çizmelerle tamamlanabilecek örneğin.

Ve yine sokakların olmazsa olmazları taytlar. Deri, kadife ya da pamuklu taytlarınızla sokaklarda her zaman olduğu gibi bu kışında  kombin hayallerinizin en büyüğünü kurabilir ve  dilediğiniz gibi de uygulayabilirsiniz.

Sokaklarda da renkler genellikle soft ve puslu. Aslında tıpkı kışın sokakların aldığı renge uygun modda.  Gri, antrasit, krem, bej, pudra, siyah kahve tonları, petrol renkleri v.b. sokaklarda görebileceğiniz cinsten.