Sonbaharın En Romantik Rengi Kahve ile Hoş 2018 Kombinleri

Kahverengi Modası

Sonbaharın esintileriyle gelen en hoş ve romantik renk hangisidir diye soracak olursanız, kesinlikle birçok kişi size ya iç çekerek, ya da yüksek sesle ‘KAHVE RENGİ’ diyecektir. Nitekim doğrudur. Hem mevsimsel etkilerle hem de psikolojik olarak birçok kişi son bahar mevsimi geldiğinde gerek ayakkabı – çanta kullanımında, gerekse de kıyafet kullanımında enteresan bir şekilde kahverengiye yöneliyor.

Renk Psikolojisinde Kahve Tonu

Kahverengi Modası

Kimlerine göre ‘yokluğun’ rengi diye tabir edilen kahve rengi tam tersine de bazı kişilerin kendini içinde en iyi hissettiği renk olarak biliniyor. Üstelik renk psikolojisinde kahverenginin yerini incelediğinizde; toprağın ve doğallığın rengini yansıttığından bu renkle kendini özellikle de bu mevsimlerde rahat hissettiğini söyleyen birçok kişi görebilirsiniz. Aynı zamanda metanetin simgesi, ciddiyetin ve dayanıklılığın sembolü plan bu renk doğayla da özdeşleşmektedir sonbaharda. Kim bilir insanlar belki de doğanın bir parçası olduğunu vurgulamak için ve kendini doğayla özdeşleştirdiği içinde yerdeki sararan yaprakların rengine teslim edebilir kendini Eylül, Ekim, Kasım gibi aylarda.

Fazla dikkat çekmeyen, sosyal dengeyi sağlayan ve toplumda rahatlık duyguları salgılayan u rengi 2017 – 2018 bahar sezonunda da bol bol kullanabilirsiniz. Araştırmalara göre kahve severlerin duygusal yanı baskın olduğu kadar, dikkat çekmeyi sevmeyen ve sadelikten hoşlanan hassas tenli insanlar olduğu ispatlanmış. Toprağın güvenini üzerinizde hissetmek isterseniz şayet siz de sıklıkla kahve tonlarından yararlanabilirsiniz.

1017 – 18’e Özel Sonbahar Kahveleri

Kestaneler, Cameller, çikolata tonları, hardal kahveleri, tabalar, bronz, bakır, buğday tonları toprak rengi, altın tonları, tenne…  Evet evet yanlış okumadınız bunlar hep kahve tonları ve üstelik de toplamda 24 tane kahve tonu bulunuyor. Kahve tonlarındaki tarçınlardan, deve tüyü tonlarından, yaprak renklerinden, kahveye çalan sarılardan, çikolata tonlarından ister günlük kıyafetlerinizde, ister kaban, trençkot, mantolarınızda dilerseniz de çizme , bot ya da çantalarınızda yararlanabilirsiniz. Ama tüm bunları yaparken, sakın senenin gözdesi bayan takım elbiselerinde de kahve tonlarından yararlanmayı ihmal etmeyin deriz.

Unutmamalısınız ki kahverengi sonbahar ve kış havalarının her durumdaki kurtarıcılarındandır. Siyahlara bulanmak ve kararmak yerine kahve tonlarını tercih edebilir hem bu sayede yağmur- çamurun etkilerini üzerinizde kamufle ederek kötü hava şartlarında dahi bu hoş renkle sokaklarda özgürce dolaşabilirsiniz.

Yerde Hışırdayan Yapraklarla Kahverengi Giysilerle Parkta Yürüyüş Keyfi

Kahverengi Modası

Sonbaharda yerlere dökülmüş, sararmış yapraklar arsında park ve sokaklarda yürüyüş yapmayı sevmeyen yoktur herhalde. Bu yıl üzerinize yıpranmış kahve tonlarındaki giysilerden geçirerek bu romantik yürüyüşü sonbahar ruhuna en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Örneğim yıpranmış kahve dokusunda deri bir pantolonu üzerinize geçirerek hem sezonun deri trendini gerçekleştirmiş olacaksınız hem de keyifli yürüyüşler yapabileceksiniz. Üzerine dilediğiniz gömleği, V yaka süveteri ya da degaje yaka kazağınızı da kullanabilirsiniz. Kombin konusunda ise daha açık kahve tonları, beyazlar, bordo ya da ekrular da sizden yana olacaktır.

Ayrıca kahve tonlarıyla dilediğiniz pastel tonlarını da birleştirebilirsiniz. Örneğin şu ara hırka giymenin tam zamanı. Kahve tonlarında bir hırka ve buna uygun pastel sarılar, pastel yeşil ve mavilerle renklendirilmiş kahve kombinleri hazırlamak sizin elinizde. Yine kahveler arasından hardal tonları ile hazırlanmış uzun yelek – çizme- etek – balıkçı kombini de harika olacaktır. Şapka takmayı da unutmamalısınız.

Bu Sezon Kahveyle Kullanabileceğiniz Uyumlu Renk Kombinasyonları

İçinde kendinizi sakin ve huzurlu hissedeceğiniz bu ‘denge’ rengini bu yıl ister ful, baştan aşağı diğer kahve tonlarıyla kullanabileceğiniz gibi, aynı zamanda hafifçe hareketlendirmek isterseniz de şunları deneyebilirsiniz. Örneğin; bordo, Buz mavisi – bebe mavisi pudra renkleri  – pembe, zümrüt yeşili – petrol yeşili – asker yeşili, krem ve ekru tonları, sarılar, nar çiçeği kahve ile  rahatlıkla kullanabileceğiniz  renklerdendir. Öte yandan dilerseniz kahve giyim stilinizi siyahla da destekleyebilirsiniz.

Senenin Hiti Kırmızı

Kırmızı severlerdenseniz hemen söylemeliyiz ki; üzgünüz kahve tonuyla kırmızı kullanmak siz, büyük bir hayal kırıklığına uğratacaktır. Ama ben her şeyle kırmızı giyen biriyim ille de kırmızı derseniz, kahve rengi kullandığınız giyimlerinizi kırmızının da bir diğer tonu olan vişne renkleri ya da bordolarla kombinleyebilirsiniz.

Muhteşem Altın ve Kahve Flörtü

İşte gelmiş geçmiş en muhteşem renk birlikteliği bu ikisinin buluşmasından doğar desek yalan söylemiş olmayız. Siz de bu yıl kıyafetlerinizde bol bol kahve ve altın rengini özdeşleştirebilirsiniz. Bu konuda lame payetli kıyafetlerinizden bile yararlanabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Kahve Kullanımı

Renk kullanırken elbette ilk gözetmeniz gereken unsur hiç kuşkusuz ki ten renginiz olmalıdır. Örneğin çok açık tenli biriyseniz kahve kullanımlarınızda mutlaka çikolata, koyu kestane, camel gibi koyu ve kızılımsı kahveleri tercih etmelisiniz. Ama esmer tenli biriyseniz elbette bakır, bronz gibi parlak ve koyu  kahveler sizin renkleriniz diyoruz.