Soda İle Cilt Bakımı Yapmayı Denediniz mi?

Sodanın cilt bakımına etkileri hakkında bilgiler bu makalemizde anlatılmaktadır.
Soda maskesi

Sağlıklı ve genç görünen cilt tiplerinin en önemli özelliklerinden biri de ışıl ışıl parlaması diyebiliriz. Bu nedenle eğer siz de sadece evde bakım yaparak sağlıkla parlayan bir cilde kavuşmak istiyorsanız, sodadan yardım alabilirsiniz çünkü içerdiği mineraller sayesinde cilt bakımında sodanın önemli bir yeri var. Buna ek olarak cilde parlaklık kazandırmasının altında yatan oldukça önemli nedenlerden biri de sodanın siyah noktalar başta olmak üzere, ölü derileri ortadan kaldırarak harika bir görünüme kavuşturması.  Ayrıca sodanın cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesini ve nefes almasını sağladığını da eklemekte yarar var.

Soda Maskesi

Soda ile cilt bakımı yapmak için kil ve zeytinyağı da içeren maske tarifimiz şu şekilde;

Soda Maskesi

Öncelikle bir kap alın ve bu kabın içerisine 2 yemek kaşığı kille birlikte, 1 yemek kaşığı badem yağını ekleyip karıştırdıktan sonra 1 şişe sodayı ekleyip yüz maskenizi hazırlayın. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı cildinize sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Sonrasında ise ılık suyla durulayın.

Cildinizin parlaması için soda maskesi kullanımının yanı sıra, extra fayda sağlamak için gün içerisinde makyajınızı temizlerken de soda kullanabilirsiniz. Bunun içinse, makyaj temizleme pamuğuna birkaç damla soda damlatmanız ve makyajınızı bu pamuk yardımıyla temizlemeniz yeterli ki bu sayede bir gece boyunca yüzünüzde kalan sodayı ertesi gün durulayarak kolayca soda bakımı yapmış olacağınızı da söylemek mümkün.