Sobahar-Kış Sezonu Ceket Kullanma Kılavuzu

2018 ceket modelleri

Doğru Kombinlerle Ceket Kullanma Kılavuzu!
Ceketlerin neredeyse her kıyafetle kombinlendiği yıllar geldi çattı. Sokak stilinde, davetlerde, konser ve partilerde ceketle yapılmış kombinleri sık sık görebiliyoruz. Kimi zaman feminen, kimi zaman maskulen tarzda karşımıza çıkan ceketleri, nasıl kombinleyeceğinizi biliyor musunuz? İsterseniz gelin birlikte tarz ve fark yaratmanızı sağlayacak ceket kullanma kılavuzuna göz atalım;

Sobahar-Kış Sezonunda Ceket Modelleri ve Modele Uygun Kombinler
Sezonun öne çıkan parçaları kendi arasında üç gruba ayrılıyor. Bunlar blazer ceketler, klasik ceketler ve takım elbise ceketleri.

Ceket Kullanımı

Blazer Ceketler ve Kombin Önerileri
Blazer ceketler sadece sonbahar-kış sezonu değil, yılın her anı görebileceğimiz kıyafetlerden biri. Rahat kumaşları ile fark yaratan blazer ceketler, spora yatkın kesimleri ve çoğu zaman kıvrılabilen kol seçenekleriyle tanınıyor. Eğer seçiminiz bir blazer ceket olacaksa, şıklığa ve konfora önem verdiğinizi gösterir. Ceketinizi rahat bir jean pantolon, salaş bir bluz ve şık bir ayakkabı ile kombin edebilirsiniz.

Klasik Ceketler ve Kombin Önerileri
Kadını güçlü gösteren bir model düşünün. Yakası tam iliklenen ve belinize rahatça oturan bir parça. İşte karşınızda klasik ceketin en doğru tarifi! Klasik ceketler çoğu zaman maskülen bir hava yaratır. Bu nedenle ceket dışında seçeceğiniz diğer kombin parçaları feminen olmalıdır. Şık bir elbise ve klasik ceket kombini yapabileceğiniz gibi, basic (düz, desensiz) bir bluz ve zarif bir pantolonla kombininizi oluşturabilirsiniz. Yakanıza bir broş takarak ceketin maskülen tavrını kırıp kırmamak, sizin tercihinize kalmış! Klasik ve şık bir topuklu ayakkabı seçimi yapmayı da unutmayın.

Takım Elbise Ceketleri ve Kombin Önerileri
Takım elbise ceketleri denilince aklınıza ceket, pantolon ya da ceket, etek ikilisi gelmeli. Eğer tercihinizi böyle bir takımdan yana kullanıyorsanız, bu ciddi duruşu kırmanın yolu çanta ve ayakkabı seçiminizden geçecektir. Klasik bir takım giyiyorsanız, ayakkabı ve çanta tercihinizde koyu renkleri seçme şansınız var. Ancak spor kesim bir takım tercih ettiğinizde, ayakkabı ve çantanızı renkli tutmanızı öneriyoruz. ”Ben ayakkabı ve çantada koyu renkleri seviyorum.” diyorsanız, çorap seçiminde renge müsaade edebilir ve tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.