Siyah Mutfak Modelleri İle Şıklığın Zirvesine Çıkın

Siyah Mutfak

En çok mutfak dolaplarının şık rengi olarak tercih edilen siyah mutfak dolabı modellerine yakından bakıyoruz. Mutfak dolapların özellikle mat siyah olması, mutfağınızın hem daha modern görünmesini sağlar hem de daha şık bir görünüm kazanmış olursunuz. Dolap tercihi yapacağınız zaman siyah rengini mat, yarı parlak mat veya tam parlak olarak seçmeniz de bu şıklığı tamamlayacak diğer renk çeşitleridir.

Siyah Mutfak

Mutfaklarınız da sadece mat siyahı tek renk olarak seçmeyi düşünüyorsanız sizin için önerimiz mutlaka uzman bir iç mimara danışmanızdır. Siyah mutfak modellerini genellikle beyaz ile kullanmayı tercih edenler oldukça fazladır. Çünkü en çok tercih edilen ya tezgahların siyah olması, dolaplar beyaz ya da dolaplar mat siyah, tezgahların beyaz olması şeklinde zıt bir görünüm elde edilmesidir. Bu tarzı mutfağınıza yansıttığınızda oldukça tarz görünümler de elde edebilirsiniz. Farklılık yaratmak için sadece tek bir renk isteyenlerdenseniz ortama uygun modelleri tercih etmeniz sizin çok önemlidir.

Mutfağınız da mat siyah tercih edecekseniz, ahşap malzemelerle ve aksesuarlarla ortamı dengeleyebilirsiniz. Farklı tarzda stiller ile ahşap malzeme tercih etmek, mat siyah tasarımı oldukça hafifletecektir. Bu şekilde siyahın hem ağırlık veren şık görünümünü hem de ağırlığını azaltabilirsiniz. Siyah rengi mutfaklarınızda ayrı bir hava yansıtarak sizlere olduğundan daha şık görünecektir. Siyah mutfak modelleri ile parlak metalik aksesuarlar (metal L şeklinde bir masa, sandalyelerin dış çerçevesi, mutfak dolap kolları vb.) birden fazla tasarım ile ortamı çok da gösterişli hale getirmeniz mümkün.

Mutfağımda Siyah Olsun Diyorsanız Mutlaka Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

  • Mutfağınızın genel boyutu, genişliği ve iyi ışık alabilen bir ortamın olması en çok dikkat etmeniz gereken nedenlerden birisidir.
  • Aydınlatma aksesuarlarını kullanırken, mat siyah tercihiniz ise mutlaka parlak spot ışık veya sarkıt sarı lambaları tercih etmelisiniz. Spot ışıklar siyah ile birleşince ortaya çıkan görüntü muazzam olacaktır.
  • Mutfak dolaplarınız ve tezgahlarınız tek renk siyah isteyenler için mutfağın zemin rengi ile dolap renklerinin aynı olmamasına veya birkaç ton yakın olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.
  • Sizin tarzınıza en uygun mutfak tezgâhları seçmeniz mutfağınız için, tamamen sizi yansıtması en önemli rolü oynayacaktır. Sadece görüntüsü güzel diye kullanışsız tezgâhları seçmekten kaçınmalısınız. Şıklığın yanında kullanışlılık ta son derece önemli bir konudur.

Siyah rengin asaletini mutfaklarınıza taşımak için mutlaka uzman iç mimarlardan destek alıp, kendi tarzınıza ve kişisel zevklerinizi ön plana çıkartarak beklemediğiniz kadar harikalar yaratabilirsiniz.