Plajdan Sokağa: Terlik Trendi

Terlik Modası

Bu yazın en trend parçalarından biri hiç şüphesiz ki terlikler. Geçtiğimiz yıllarda daha çok plajlarda görmeye alışık olduğumuz terlikler artık sokak modasının da vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Parmak arası modellerin yanı sıra düz modeller de oldukça revaçta. Topuklulardan düz tabanlara, spor modellerden klasik modellere kadar farklı alternatifler karşımıza çıkıyor Peki en çok tercih edilen terlik modelleri nasıl kombinlenir? Gelin birlikte göz atalım.

1. Trend Çizgisinden Çıkmayan Modeller

2017 yılının trend desenlerinden biri olan pötikare yalnızca kıyafetlerde değil, ayakkabı ve aksesuarlarda da dikkat çekiyor. Pötikareli ya da tek renk fiyonklu modelleri midi eteklerle kombinleyebileceğiniz gibi, jean pantolonlarla da bir araya getirerek farklı bir kombin oluşturabilirsiniz. Yüksek bel yırtık ve bilek boyundaki jean pantolonlarla oldukça şık bir görünüm oluşturacaklardır.

2. Vazgeçilmez Deri ve Siyah Modeller

Ayakkabı ve çantanın vazgeçilmez alternatifleri olan düz deri ve siyah modeller terliklerde de karşımıza çıkıyor. Günlük yaşantınızda klasik giyinmeyi seviyor ve ofise giderken terlik giymenizde bir sakınca yoksa, bu modeller görünümünüze farklı bir hava katmanızı sağlayacaktır. Kumaş pantolonlar ve ceketlerle oldukça şık bir görüntü oluşturmalarının yanı sıra, maskülen görüntünüze feminen dokunuşlar katmanıza da yardımcı olur.

3. Metalik Renkler

Kış sezonundan beri oldukça sık gördüğümüz metalik renkler, yaz sezonunda özellikle çanta ve terliklerde göze çarpıyor. Metalik gümüş ve altın sarısı terliklerle farklı bir stil oluşturmanız mümkün. Tek renk ve desensiz kıyafetler seçtiğiniz günlerde metalik renkteki bir terlik kullanarak kombininizin yıldız parçası haline getirebilirsiniz

4. Spor Modeller

Özellikle kot pantolonlar ve elbiselerle oldukça şık duran spor terlik modelleri, modası geçmeyen parçalar. Farklı renk ve modeller arasından size hitap edenleri seçerek tarzınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

5. Parmak Arası Modeller

Genellikle plajlarda sıklıkla tercih edilen parmak arası terlikler, kadınlar tarafından en sık tercih edilen terlik modelleri arasında. Tek renk ve düz modellerin yanı sıra farklı desen ve modellerde alternatifler de bulunduğundan, kıyafetlerinizle uyumlu olanları kolaylıkla seçmeniz mümkün. Hem pantolon hem de etek ve elbiselerle kullanabileceğiniz bu parçalar; size şık bir görünüm kazandıracağı gibi, günü rahat geçirmenize de olanak sağlar.