Patates ile Beyaz Saçlara Veda

Beyaz Saç

Beyaz saç ilerlemiş yaşın getirdiklerinden olmakla birlikte genetik yapıya da dayalı yaşanabilmektedir. Özellikle bayanlar beyazlayan saçlara çözümü boyada bulmakta. Sık sık boya kullanımı kimyasallara maruz kalmaya sebep olmakta.

Patates Kürü

Peki bu durumda eski saç renginize kavuşmanın bir çaresi olduğunu biliyor muydunuz?

Saç beyazlarını yok ederek saçınızın eski haline dönmesine olanak sağlayan en doğal çözüm mutfağımızda eksik etmediğimiz patates. Bu durumda kullandığınız patateslerin kabuklarını atmıyorsunuz. Patates kabuklarından hazırlayacağınız kür saçlarınızdaki beyazları yok edecektir.

3 adet orta boy patatesi iyice yıkayarak çamurundan arındırıp kabuklarını soyun. Tencereye su doldurun ve patates kabuklarını ilave ederek kaynatın. Kaynatma süresi olarak 30 dakika yeterli. Kaynadıkça suyun renginin değiştiğine şahit olacaksınız. Daha sonra bir süzgeç yardımıyla kabukları kaynamış sudan ayırın. Su ılık kıvama geldiğinde bir fırça ile saçlarınıza sürün. Zaman içinde saçlarınızdaki farkı göreceksiniz. Bu işlemi haftada bir uygulamanız yeterli. Saç renginizdeki değişim tamamlanana kadar devam edin.