Leopar Deseni Nasıl Kombinlenir

Leopar Desen Modası

Bazı kadınlar için leopar deseni bir tutkudur. Bazıları ise stilinde bu desene yer vermez ya da nasıl kullanacağını bilmez. Ancak değişmeyen bir şey varsa o da leopar deseninin her dönem moda gündeminde yerini koruduğudur. Vahşi ve bir o kadar da çekici görünen bu desen daha çok seksepalitesini ön plana çıkarmak isteyen kadınların tercihidir. Fakat günümüzde sportif parçalarda da leopar detayları kullanılmaktadır. Bu desen doğru kombinlendiginde şık ve çekici bir görünüm sunacağı gibi yanlış parçalarla bir araya geldiğinde basit ve rüküş bir görünüme neden olabilir. Bu ince çizginin olumsuz yöne kaymaması için dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu yazıda leopar desenini kullanarak cazibesine cazibe katmak isteyen hanımlar için bazı tüyolar veriyoruz.

Her Kombinde Yalnızca Bir Leopar Desenli Kıyafet Tercih Edin

Leopar deseni zaten yeterince göz alıcı bir görünüme sahip olduğu için doğru kullanmanın ilk şartı abartıya kaçmamaktır. Bu yüzden kombininizde tek bir leopar desenli parça olması ve geri kalanının en sade parçalardan seçilmesi gerekir. Aksi halde hem öne çıkarmak istediğimiz  leopar desenini geri plana itmiş hem de abartılı bir görünüme sahip olmuş olabiliriz.

Leopar Aksesuar

Renklerin Uyumuna Dikkat Edin 

Kombininiz için size en uygun leopar desenli parçayı seçtiniz. Sıra geldi hangi renklerle kullanacağınıza. Leopar desenini çarpıcı renklerle değil daha nötr renklerle kombinlemelisiniz. Siyah, bej rengi, vizon rengi bu deseni en iyi ortaya çıkaracak renklerdir.

Doğru Parçayı Seçerken Vücut Tipinizi Göz Önünde Bulundurun 

Bazı desenler ne yazık ki vücudu olduğundan daha geniş gösterir.Leopar deseni de onlardan biridir. Bu nedenle kıyafet seçerken desenleri iri olanlardan uzak durmalisiniz. Ayrıca geniş basenlere sahipseniz ve bacaklarınız yeterince fit değilse leopar desenli tayt ve kalem etekleri tercih etmeyin. Aynı şekilde üst bedeniniz genişse bu desende bluzlardan kaçınmalısınız. Alt veya üst bedeninizden biri  daha genişse o bölgede düz renkleri tercih edin ve leopar desenini vücudunuzun güvendiğiniz kısmında kullanın.

Sade Kombinlerinizi Leopar Desenli Aksesuarlarla Tamamlayın 

Eğer leopar desenini seviyorsanız ancak elbise, bluz gibi büyük parçalarda kullanmaya çekiniyorsaniz alternatif olarak aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Basic bluzlarınızı leopar desenli bir şal veya fularla tamamlayın. Leopar desenli bir kemer ve cantayı siyah elbiselerinizle kullanarak şık kombinler yapabilirsiniz. Böylece sade bir kıyafeti zenginleştirebilirsiniz ve az ürünü çok çeşitli şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Çekici Stilinizi Makyajinizla Tamamlayın 

Doğru renk ve parçaları seçtiniz, doğru kombini yaptınız ve leopar deseninin cazibesini konuşturmaya hazırsınız. Şimdi sıra geldi stilinizi uygun bir makyajla tamamlamaya. Eğer bu deseni gece şıklığı için kullanacaksanız dumanlı göz makyajı ve kırmızı bir rujla cazibenizi artırmanın hiçbir sakıncası yok. Gündüz makyajı için ise toprak tonlarında far ve nude renkte bir rujla şıklığınızı tamamlayın.