Koyu Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

Koyu Renk Ruj

Günlük hayatta bayanların vazgeçemedikleri şeylerden biri de koyu dudak makyajdır. Koyu dudak makyajı bir bayanı her zaman daha çekici ve güzel kılmaktadır. Ama dudak makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Mesela nasıl ve hangi tonlarda makyaj yapılması gerektiği bilinmelidir. Yanlış yapılan dudak makyaj, güzelliğinizi kapatacak hatta sizi olduğunuzdan daha abartı ve kötü gösterecektir.

Bayanların makyaj yaptıktan sonra genellikle en son yaptıkları dokunuş ruj sürmektir. Ruj sürmeden makyaj bitmiş sayılmaz. Tabi ruj sürerken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle sürülen rujun tonu yapılan makyaja göre uygun olmalıdır.
Eğer gözler ortaya çıkarılmak isteniyorsa dudakların dikkat çekmemesi için hafif bir ruj sürülmelidir. Eğer gözler değil de dudaklar ortaya çıkarılmak isteniyor ise koyu renk rujların tercih edilmesi gerekmektedir.

Koyu renk ruj, her bayana ve her makyaj tarzına yakışmamaktadır. Koyu renk sürmenin karar aşamasında öncelikle makyajınızı tam bir şekilde yapmış olmanız gerekmektedir. Eğer sıradan bir makyaja koyu ton bir ruj sürmüş iseniz bu sizi hiç de iyi göstermeyecektir. Bu yüzden önce genel olarak makyaja hakim renkler ve koyu renk ruju dudakların taşıyıp taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Koyu renk ruj kullanımı incelendiğinde, pembe koyu tonlar son günlerde fazla tercih edilmezken bunun yerine dut rengi rujlar ve kırmızı rujlar tercih edilmektedir.

Ayrıca koyu bir ruju sürerken önce dudaklarınıza vazelin sürerseniz dudaklarınız daha dolgun görünecektir. Ruju sürdükten sonra ise yüzük parmağınız ile ruju dağıtmanız gerekmektedir. Ruju sürdükten sonra ise bir kâğıdı, tabiri caizse, öperek fazlalık rujun kâğıda geçmesini sağlamış olursunuz ve bu yöntemle dudaklarınızı daha mat gösterebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ruja alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayınız.