Kolay Zayıflatan Elma Sirkesi Kürüne Hazır Mısınız?

Elma Sirkesi Kürü

Son yıllarda hızla artış gösteren rahatsızlıkların başında aşırı kilo ve obezite problemleri gelmektedir. Aşırı kilo sadece fiziksel görünüş olarak değil, fiziksel hareketlerin kısıtlanmasının yanı sıra çok ciddi sağlık problemlerini de yanında getirmiş oluyor. Aşırı kilo almanın başlıca nedenleri arasında mutlaka düzensiz yaşam ve fast food tüketim ürünleri ile beslenme yer alıyor. Ayrıca hareketsizlik herkesin bildiği gibi metabolizmanızı yavaşlatarak kilo almanızda büyük rol oynuyor. Birçok kişi aldığı fazla kilolardan kurtulmak adına yediklerine dikkat edip, düzenli spora merhaba deseler bile bu her zaman yeterli olmayabiliyor.

Doğada fazla kilolardan kurtulmak adına kullanabileceğiniz birçok besin ve bu besinlerden oluşturabileceğiniz özel kürler mevcut. Bu besinlerin ise başında gelen ve mucizevi özellikleri olan elma sirkesi gelmektedir.

Elma Sirkesi Ne İşe Yarar?

Elma sirkesi yapısı itibariyle doğal bir antioksidandır. İçinde bulunanlar yağ yakımı konusunda yararı ile ön plana çıkmasını sağlar. Elma sirkesi, vücutta biriken toksin maddeler sebebiyle yavaşlayan metabolizmayı, toksinlerden temizleyerek tekrar hızlandırıp, yağ yakımını gerçekleştirmeye yardımcı olur. Bu işlem gerçekleşirken aynı zamanda kilo vermenize de olanak sağlanır.

Elma Sirkesi Kürü

Vücutta bulunan fazla kilolardan kurtulmak için elma sirkesinin dışında ek besin maddeleri kullanılarak hazırlanan kür yardımı ile çok kısa bir sürede kilo vermek mümkündür. Bunun için uzun bir listeye ihtiyacınız yok. Sadece su, bal ve elma sirkesi sayesinde oldukça etkili bir kür hazırlayabilirsiniz.

Günlük hatta ve hatta öğünlük taze olarak hazırlayabileceğiniz bu kür tarifi için; 1 bardak suyu kaynatalım. Kaynayan suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı organik balımızı kattıktan sonrasında tamamen karışana kadar karıştıralım. Dinlenmeye bırakalım ve her yemekten yaklaşık 15-20 dakika öncesinde tüketelim. Bu kür sizi yemekten önce aldığınız için tok tutacaktır ve daha fazla yemenizi önleyecektir. Ayrıca belirttiğimiz gibi elma sirkesinin yağ yakımına yardımcı olan özelliği ile fazla kilolarınızdan çok kısa bir sürede kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken konulardan birisi, sabah aç karnına tüketirseniz mide ağrısına neden olabilir. Bu yüzden sadece kahvaltı hariç diğer öğünlerin hemen öncesinde tüketmeniz daha uygun olacaktır.