Kaş Kalınlaştırmada Doğal Yöntemler

Kaş Kalınlaştırma

Son yılların modası, doğal ve kalın kaşlara sahip olmak için farklı çok sayıda yöntemden yararlanılabilir. Bu yöntemler arasında en fazla dikkat çekenleri, doğal malzemeler ile uygulanan yöntemlerdir. Kaş kalınlaştırmada doğal yöntemler ve uygulanışlarını alt başlıklar şeklinde ele aldık.

Sarımsak ile Kaş Kalınlaştırma:

Sarımsağın kaş çıkartma ve güçlendirme özelliğinden faydalanarak doğal kalın kaşlara sahip olabilirsiniz. Bu uygulama için ilk olarak 2 diş sarımsağı havanda dövün. Üzerine bir miktar zeytinyağı ekleyin ve karışımı krem haline getirin. Kaşlarınıza kremi uygulamadan önce temiz bir fırça ile fırçalayın. Kaş bölgeleriniz hafifçe kızarana kadar fırçalamaya devam edin. Daha sonra kaşlarınıza kremi maske gibi uygulayın. Yarım saat bekletin ve daha sonra sabun ile maskeyi kaşlarınızdan çıkarın. Düzenli olarak haftada bir kere uyguladığınızda kaşlarınızın zaman içinde kalınlaştığını göreceksiniz.

Soğan Suyu ile Kaş Kalınlaştırma:

Tıpkı sarımsak gibi soğanın da doğal bir kaş ve saç güçlendirme özelliği vardır. Kaşların daha kalınlaşması için bir adet soğanı kullanmanız yeterli. Kabuklarını soyup iince şekilde doğradığınız soğanın suyunu güzelce sıkın. Daha sonra bu suyu kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra yüz temizleme jeli ile yüzünüzü ve kaşlarınızı yıkayın.

Bitkisel Yağ Karışımı ile Kaş Kalınlaştırma:

Doğal yöntemler ile kaş kalınlaştırma denildiğinde ilk akla genel yöntemlerden bir diğeri de bitkisel yağlardır. Saç ve cilt bakımında da sıkça kullanılan bitkisel yağlar kaşlar için de kullanılabilir. Kaş kalınlaştırma için bitkisel yağ karışımında avokado yağı, hint yağı ve hindistan cevizi yağından faydalanılabilir. Küçük bir kasenin içine yarım yarım çay bardağı hint yağı ve yarım çay bardağı hindistan cevizi yağı ekleyin. Üzerine 1 yemek kaşığı kadar avokado yağı ekleyip karıştırın. Yağlar birbiri ile karışınca kullanabilirsiniz. Bu doğal yağ karışımını kirpikleriniz ve kaşlarınızda beraber kullanabilirsiniz. Bir rimel ya da temiz fırça ile yağ yakışımını uygulayabilirsiniz.

Limon Suyu:

Vitamin bakımından yüksek değerlere sahip olan limon, kaşların da güçlenmesinde etkilidir. Kaş kalınlaştırma yöntemleri arasında belki de en pratiği olarak tanımlanabilen bu uygulama için sadece bir dilim limonu kaşlarınıza sürmeniz yeterli. Sonrasında 15 dakika bekletip kaşlarınızı yıkayabilir ve durulayabilirsiniz. Limon suyunun renk açıcı özelliğinden daha uzun süre kaşlarda kalmaması gerekir.

Vazelin Ya da Nemlendirici ile Kaş Kalınlaştırma:

Yağ içeriği yüksek olan nemlendirici kremler, kaşların kalınlaştırılması için kullanılabilir. Bu kremleri kaş kalınlaştırma için kullanmak için geceleri yatmadan önce kaşlarınıza sürmeniz gerekir. Sabaha kadar kaş kökleri kremi içine çekerek beslenecek ve zamanla daha kalın şekilde çıkacaklardır. Aynı şekilde vazelini de gece yatmadan önce ince tabaka şeklinde kaşlarınıza sürüp yatın. Sabah kalkınca bol su ile yıkayıp durulayın. Uygulamayı düzenli olarak her gün yapabilirsiniz.

Yukarıdaki kaş kalınlaştırma yöntemleri ile doğal olarak daha kalın yapılı yaşlara sahip olabilirsiniz. Her seferinde bu yöntemlerden sadece bir tanesini uygulamanızı tavsiye ederiz. Eğer uyguladığınız yöntemin faydası yoksa yeni yönteme geçmek için en az 2-3 gün beklemeniz gerekir. Kaş kalınlaştırma için uygulayacağınız bu yöntemlerdeki malzemelerin tamamen doğal olmasına dikkat edin. Bu şekilde daha kısa sürede, daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.