Göz Altı Morlukları ve Kırışıklıklarından Kurtulabilirsiniz

Göz Altı Morlukları

Gözler yüzümüzde ki en dikkat çeken yerdir. Fakat zamanla göz altlarında torbalanma, morluklar, ince çizgiler ve özellikle yaş almaya bağlı olarak kırışıklıklar meydana gelir. Hatta bir çok kişide genç yaşlar da bile bu tür sorunlar ortaya çıkabilir. Göz altlarında ki çizgiler, torbalar, kırışıklıklar ve morluklar ise hem yaşınızı olduğundan büyük gösterecektir hem de yüzünüze yorgun bir ifade verecektir. Peki ya göz altı torbalarından, morluklardan, çizgilerden ve kırışıklıklardan nasıl kurtulabiliriz? Kırışıklık, torbalanma ve morluk oluşumunu nasıl önleyebiliriz? gibi bir çok soru aklınıza gelmiştir. Tüm bu soruları yazımızda ayrıntılı bir şekilde anlatarak sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Göz altı sorunlarınızın güzelliğinize gölge düşürmesini önlemek için size vereceğimiz tavsiyelere uyabilirsiniz.

Sağlıklı ve Güzel Göz Altları İçin Alınacak Önlemler

Göz altı torbası, ince çizgiler ve morluklar oluşmadan önce önlem almak her zaman daha etkili bir çözümdür. Göz altı problemleri genetik faktörlere göre değişmekle birlikte genellikle otuzlu yaşlarda ortaya çıkmaya başlar. Fakat günümüz hayat şartlarının getirdiği stres ve doğal olmayan yaşantı şekli ile artık yirmili yaşlarda ki gençler de bile bu tür problemler oluşabilmektedir. Kısacası göz altı problemlerinin meydana gelmesi sadece yaşlılığa bağlı değildir. Göz altında torbalanma ve morluklar oluşmasına uykusuzluk neden olabilmektedir. Bu nedenle düzenli uyku uyumak çok önemlidir. Genç yaşlarda görülen göz altlarında ki ince çizgiler ise genellikle stres kaynaklıdır. Ayrıca dengesiz beslenme de çeşitli göz altı problemlerine neden olabilmektedir. Bu nedenle doğal besinler ile vitamin ve protein değeri yüksek besinler tüketmek de göz altı güzelliği için çok önemlidir.

Göz Altı Sorunlarına Çözümler

Göz altlarında torbalanma, ince çizgiler, kırışıklıklar ve morluklar oluştuktan sonra nasıl kurtulabiliriz? Öncelikle sağlıklı beslenmeye, stresten uzak durmaya ve düzenli uyumaya göz altı sorunları oluştuysa bile dikkat etmeliyiz. Hala devam eden problemler için ise eviniz de rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir kaç doğal yöntemden bahsedeceğiz.

Salatalık: Göz altları vücudun en hassas yeridir. Bu nedenle yüzümüze kullandığımız her ürünü göz altına süremeyiz. Salatalığın cilt güzelliğine katkısı olduğunu bir çok kişi duymuştur. Fakat salatalık göz altları içinde oldukça yararlı bir besindir. Hem yiyerek bolca tüketilmelidir hem de ince kesilmiş salatalık dilimini gözlerin üzerinde bekletmek ince çizgiler, kırışıklıklar ve torbalanma için çok iyi bir çözümdür.

Çiğ Patates: Çiğ patates dilimini göz kapaklarının üzerinde bekletmek gözde ki şişliklerin inmesini sağlayacaktır. Ayrıca kabuğu soyulmuş çiğ patatesin renk açısı özelliği göz altında ki mor görüntüyü de hafifletecek özelliktedir.

Çay Poşeti: Poşet çay içtikten sonra sakın poşetlerini çöpe atmayın. Çünkü çay poşetleri göz altı torbasından kurtulmak için çok iyi bir çözümdür. Göz altı torbalarına elvada demek için çay poşetlerini buzdolabında en az yarım saat beklettikten sonra göz kapaklarınızda bekletin. Özellikle torbalanma ve şişlik olan bölgenin üzerine soğuk çay poşetlerini koyun ve en az 15 dakika kadar bekletin.

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağının bir çok faydası olduğu gibi göz altı torbası ve kırışıklıklara da yararı vardır. Bir yemek kaşığı kadar hindistan cevizi yağını bir tatlı kaşığı badem yağı ile karıştırarak bu yağla göz altlarına masaj yapmak gerekir. 20 dakika sonra ise göz altlarınızı su ile yıkayarak yağdan arındırmalısınız. Fakat bu yöntemi yağlı ciltlerin uygulamamasını öneririz. Çünkü yağlı ciltlerde, göz altlarında yağ bezesi oluşma riski olabilir.