Girişimci Ev Hanımlarına İş Fikirleri

Ev Hanımları Ek İş

Para kazanmanın her geçen gün daha da zorlaştığı ülkemizde, girişimcilerin farklı ve değişik işlere yöneldiği su götürmez bir gerçektir. Aynı işi yapan birçok kişinin olması, rekabeti hızlandırmış olsa da düşük sermaye ile ciddi paralar kazanmak, tüketicinin ihtiyaçlarının iyi tespit edilmesinden geçer. Teknolojinin de gelişmesiyle, İnternet üzerinden satış yapmak oldukça kolaylaşmış ve dükkan yeri sıkıntısına önemli bir çözüm olmuştur. Türkiye de tüketiciler bilinçlendikçe ihtiyaçlarında da değişikler olmuştur. Bunu göz ardı etmemek, girişimciler açısından karlı kazançlar elde etmelerine yardımcı olacaktır. Devlet desteğininde artması bu işleri yapmak isteyen kişiler için avantajlı bir başlangıç sunmakta verilen faizsiz kredilerle işini büyütmek isteyenlere yeni imkanlar oluşturulmaktadır. İş sahibi olmak isteyen girişimci ev hanımları için de bu iş fikirleri önemli ölçüde yol gösterici olacaktır.

1- Organik Ürünler Dükkanı
Bilindiği üzere, marketlerde hazır olarak satılan seri üretim, koruyuculu, katkılı gıda ürünleri çok yaygın olmakla birlikte, tüketici açısından da bir huzursuzluk oluşturuyor. Organik sağlıklı ürünler satan bir dükkan açıldığında, müşteri potansiyeli her zaman var, çünkü insanlar artık organik ve sağlıklı beslenmek istiyor. İnternet üzerinden dahi birçok kişi bu ürünleri istemekte ve yoğun talep göstermektedir. Özellikle, mevsimine göre gıda ürünleri çok tercih edilenlerin başında gelir. Satılabilecek bir çok ürün mevcuttur;
Doğal bal, Çeşit Çeşit Reçeller, Yumurta, Pekmez, Süt Ürünleri, Çeşitli Meyve Ve Sebzeler gibi.

2-Tuhafiye Bayan İç Giyim
Bayanlar için 3 seçenek çok önemlidir. Ucuz, kaliteli ve üzerine yakışan kıyafetleri giymekten hoşlanırlar. İyi bir araştırmayla uygun fiyatlı kıyafetler temin edilirse, sürekli müşteriler mutlaka olacaktır. Üstelik bu işte aynı yerde birkaç dükkanın olması sorun değildir. Genelde müşteriler sokakta ne kadar dükkan varsa bakar kıyaslar ve alırlar. Bu tamamen uygun fiyata kaliteli ürünler satmakla alakalıdır. Tabi ki  esnaflık, güler yüz, samimiyet, mutlu müşteri çok önemlidir. İp, örgü, dikiş malzemeleri de satmak hareketlilik bakımından dükkana yarar sağlar.

3-Çiğ Köfte Dükkanı
Çiğ köfteci dükkanları çok fazladır, hemen hemen her köşede bulunur. Çok kazançlı bir iştir. Bu dükkanları çalıştıran kişilerin avantajı, bayilik aldıkları yerle alakalıdır. Firmalar, bu bayilere kilolarca çiğ köfteyi ücretsiz verebilir veya dükkan giderlerine ortak olabilirler. Hareketli ve işlek bir cadde üzerine dükkan açılırsa potansiyel müşteriler mutlaka olacaktır.

4-Ev Yemekleri Dükkanı
İnsanlar, artık hazır yapılan lezzetsiz, tatsız yemeklerden keyif almamaktadırlar. Alışveriş merkezlerinde Pide Kebapçıda yenen tek düze yemekler uzun vade de tüketiciyi ye hem bıkkınlık verir hem de parasal yönden ekonomik olmaz. Herkes bilir ki ev yemekleri gibisi yoktur. Bu tarz bir dükkan açmak isteyen girişimcilerin biraz el mahareti varsa sadece dükkana gelen müşterilerden değil çalışan eşlerden de büyük talep görür.

5-Çocuk Ve Bebek Giyim Mağazası
Çocukların ihtiyaçları hiç bitmez yapıları gereği sürekli büyürler ihtiyaçları da çocuklarla birlikte büyür, yine yapıları gereği çok hareketli olduklarından, çabuk eskitirler ve ortaya sürekli bir giyim ihtiyacı ortaya çıkar. Ürün çeşitliliği bol tutulmalıdır. Müşteriler sadece kendi çocukları için değil hediye maksadıyla da çocuk giyim ürünleri tercih etmektedirler. Yine bu iş de hareketliliğin ve ilginin yoğun olduğu sektörler arasında gelir.