Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Tüyoları

Fotojenik Olmak

Günümüzde sosyal medya kullanımının artmasıyla, fotoğraf çekilmeye olan ilgi de artmıştır. Fotoğraflarda güzel çıkmadığınızı düşünüyorsanız, bu yazı tam size göre…

1. Makyajın Önemi

Fondöten cilt tipine uygun olmalı, allık iyi bir şekilde dağıtılmalı ve ruj seçimi olarak parlak ve canlı tonlar tercih edilmelidir.

2. Gözler

Gözlerin ön planda olması, güzel çıkmak için avantajdır. Bunun için, maskaradan yardım alınabilir.

3. Işıktan Faydalanmak

Fotoğraf çekilmeden önce doğru ışık açısı bulunmalıdır. Fotoğraf, çok aydınlık ya da çok karanlık bir ortamda çekilirse kötü çıkacaktır. Özellikle, fotoğraf çekilirken ışık kaynağının hemen altında durmak, fotoğrafın kötü çıkmasına ortam hazırlayacaktır.

4. Kıyafet

İçinde, özgüvenli hissedilecek kıyafetler giyilmelidir. Seçilen kıyafetler, vücut kusurlarını kapatabilir özellikte olmalıdır.

5. Duruş Şekli

Boydan fotoğraf çekiliyorsa, duruş şekli önemlidir. Bacaklardan birini, bir adım öne atarak daha güzel çıkması sağlanabilir. Bu şekilde bacak boyu da daha uzun gözükecektir. Elleri nereye koyacağını bilemeyenler için, bir nesne üzerinde tutmak veya bir nesneyi ele almak fayda sağlayacaktır.

6. Gıdığa Dikkat Edilmeli

Yukarıdan çekilen fotoğraflar, gıdığın gizlenmesine yardımcı olacaktır.

7.Mutlaka Gülümseyin

İçten olan bir gülümseme, güzel çıkmaya yarar sağlayacaktır. Fotoğraf çekilirken, gözlerin içiyle gülümsemeye çalışılmalıdır.

  • Yasemin
    7 ay önce

    Hemen selfie çekmeye 🙂

    17