En Kalıcı Bayan Parfümleri

Bayan Parfüm

Her bayan için parfümler yaşamlarının önemli ve özel bir parçasıdır. Özel bir ortama girildiğinde, dışarıya çıkıldığında, toplantılarda vs. her ortamda bir parça parfüm kullanılması gerekir. Kadınların güzelliğini tamamlayan kokularıdır. Tüm parfüm kullanan kişiler hem hafif kokulu hem de kalıcı olan parfümleri bulmanın zor olduğunu bilmektedirler. Hafif kokulu parfümler genelde uçucu olmalarıyla tanınmaktadırlar. Oysa ki hem hafif kokulu hem de kalıcı bayan parfümleri hangileridir sizlere tanıtmak istiyoruz.

Armani She

Pek çok bayanın gözde parfümü olarak öne çıkan Armani She hem hafif hem de son derece kalıcı bir parfümdür. Armani sıkıldığı ilk andan itibaren üst notalar ortaya çıkmaktadır. İçeriğine katılan çeşitli maddeler kokunun kalıcılığını arttırmaktadır. Bu arada parfümde nota derken açılma kademeleri kastedilmektedir yani parfümün kullanıldıktan sonraki farklı zamanlarda aşama aşama farklı kokular ortaya çıkarmasıdır.

Bvlgari Omnia Crystalline

Bu koku aşırı derecede kalıcı olmasıyla tanınmıştır. Parfümün her notası uzun süre boyunca vücutta kalmaktadır. Parfümün kendine has kokusu kullanan kişinin kendini çok farklı hissetmesini sağlamaktadır. Parfümün tonu her sıkıldığında kişiyi biraz daha farklı etkilemekte ve sanki ilk defa o koku hissediliyormuş gibi olunmaktadır.

Clarins Eau Dynamisante

Bu parfümün içeriğinde limon, zencefil, portakal ve baharat kokuları harmanlanmıştır. Kişiye hareketlilik hisse veren ferahlatıcı hafif ama aynı zamanda kalıcılığıyla iddialı olan parfümler arasında bulunmaktadır.

CK One Summer

Hem bayanların hem de erkeklerin kullanımı için uygun olan bu parfüm sürekli çok az sayıda piyasaya sürülmektedir. Kendine has hafif bir kokusu bulunmaktadır. İçeriğinde yeşil elma, misket limonu, biberiye, nane, bergamot, nilüfer çiçeği ve deniz suyu kokuları bulunmaktadır. Kalıcılığı bütün gün devam eden parfümler arasındadır.

Marc Jacobs Splash

Parfüm piyasasına kolonya kutusuna benzer bir kutuda satılarak girmiştir. Hafif, taze ve kalıcı kokusu zindelik hissi oluşturmaktadır. Sıcak havalarda kokusu değişen parfümlerden bıktıysanız bu ürünü kullanabilirsiniz.

Giorgia Armani Gio

Parfüm sıkıldığı ilk andan itibaren deniz, güneş ve kumsal üçlüsünün ferahlığını sıkıldığı ortama getirmektedir. Yaz esintilerini içinde barındıran bu parfüm kalıcı hafif kokular arasında bulunmaktadır.

Prada Infusion d’lris

Cezbedici bir kokuya sahip olan bu parfüm koyu kumral veya esmer tenlilerin sıklıkla tercih ettiği ve vazgeçemediği bir üründür.

Shiseido Natural Sprey

Çiçeksi, baharatlı ve misk kokulu bir parfüm olan bu ürün sıkıldıktan sonra tüm duyuları harekete geçirici bir özelliğe sahiptir. Kalıcı ve hafif bir kokuya sahip olan parfüm tüm vücutta temizlik hissi uyandırmaktadır.

Avon Simple Elements Perfect Cotton

Yumuşak kokusuyla stresi azaltıcı özelliğe sahiptir. İçeriğindeki beyaz gül kokusu gevşeme ve rahatlama sağlamaktadır.

Davidoff Cool Water

Bu parfüm uzun yıllardır bayanların vazgeçemediği bir kokudur. İçeriğinde yasemin çiçeği, karadut ve gül kokusu barındırmaktadır. Ananas ve diğer çeşitli meyvelerle kokusu harmanlanmıştır. Kalıcı ve hafif kokulu bayan parfümü olarak tanınmıştır.