Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvar Dekorasyon

Duvarlar evimizin görünümünü ve ruh halimizi oldukça etkiler. Farklı dekor tasarımları ile duvarlarınıza hoş görüntüler katabilir, boş duvarlarınızı birkaç basit ve pratik çözümlerle eğlenceli, şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Duvar dekorasyon tasarımları sıradan yaşam alanlarınızı farklı mekanlara dönüştürür. Düşük bir bütçeyle, oldukça kolay bir şekilde sizinde duvar dekorasyonu yapmanız mümkün. Herhangi bir alandaki, herhangi bir şekildeki duvarlarınızı  birkaç iyi fikir ile zengileştirebilirsiniz. Boş duvarların sıkıcılığından kurtulmak çok derece basit. Bunun için yapmanız gereke sadece harekete geçmek…

Duvar tasarım fikirleri ile sıkıcı duvarlardan kurtulmanın pek çok yolu var. Basit raflar, çerçeveler, aynalar, boyalar, eski kullanılaya araç gereçler… Bu uygulamaları yapmak için zengin materyallere sahip olduğunuzu, tasarım fikirlerine daldığınızda göreceksiniz. İşte duvarlarınıza canlılık katmanın birkaç yolu…

1. Duvar Dekorasyonu: Raflar 
Herhangi bir duvarınız boş ve sıkıcı mı? İki basit raf kullanarak harika bir duvara sahip olabilirsiniz. Çok çeşitli malzemeleri farklı şekillerde raf olarak tasarlayabilirsiniz.  Raflara koyacağınız aksesuarlar ile yaşam alanınıza çok farklı bir atmosfer katabilirsiniz.

2. Duvar dekorasyonu: Çerçeveler 
Yaşam alanınızda  çeşitli çerçevelerden yararlanarakta hoş görüntüler elde edebilirsiniz.  Kullanacağınız çerçeveleri farklı şekillerde bir araya getirek de ayrı bir tarz oluşturabilirsiniz. Duvarınızda kalabalık bir görüntü olmasını istemezseniz  boş çerçeveler ile hoş bir alan yaratmanız mümkün. Boş çerçeveleri farklı şekillerle dizayn ederek bambaşka duvarlara sahip olabilirsiniz.

3. Duvar dekorasyonu: Stickerlar 
Duvarlarınızda eğlenceli bir tarz istiyorsanız sticker kullanabilirsiniz. Kendinden yapışkanlı seçeneklerle kolayca uygulayabileceğiniz stickerlarla  yaşam alanlarınızda kendinize ait kopozisyon oluşturabilirsiniz. Farklı renk ve şekillerde özgü tasarımlar yapmanıza olanak veren stickerlar size özel duvarlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

4. Duvar dekorasyon fikirleri: Aynalar 
Farklı duvarlara sahip olmanın en zarif yollarından biri aynalardır. Aynalar, duvarlarda çarpıcı bir etki yaratır ve geniş alan görüntüsü elde etmenizi sağlar. Aynı zamanda aynalarla alanlarınız daha fazla aydınlık bir görüntü kazanır. Tek tip aynalar, parçalı aynalar, obje biçimli aynalar kullanabileceğiniz gibi çok farklı ayna çeşitleri ile de tek duvarda karışık kompozisyolar oluşturarak hoş tasarımlar yapabilirsiniz.

5. Duvar dekorasyon fikirleri: Aksesuarlar 
Duvar dekorasyonunda daha farklı tasarım isteyenler, farklı aksesuarlarla yaşam alanlarını bambaşka ve eşsiz  bir hale getirebilir. Örneğin tabaklar, keçeli veya örgü içeren tasarımlar, objeler, ağaç dalları ile oluşturuluş tasarılar, figürler… Pek çok materyali kullanarak duvarlarınızda size özel  farklılıklar yaratabilirsiniz. Beğeninize ve mobilya dekorasyonunuza göre uçsuz bucaksız tasarımlar yapabilirsiniz.