Dolgun Dudaklar İçin Bal ve Zeytinyağı Maskesi

Dolgun Dudaklar

Her kadının hayalinde yer alan konu mutlaka daha dolgun dudaklara sahip olmaktır. Söz konusu dolgun dudaklar olunca kozmetik ve güzellik sektörü yüzlerce dudak bakım ürünleri üretmektedir. Yine de istediğiniz gibi tam kesin sonucu alamayabilirsiniz. Çünkü bu ürünler anlık dolgunluk sağlar ve bir süre sonra dudaklarınız tekrar o eski haline geri dönecektir.

Haydi gelin kozmetik bakım ürünlerine tonlarca para dökmek yerine mutfağa gidelim ve bu işi doğal yollardan halledelim. Ne dersiniz? Zeytinyağı ve bal mucizesi ile hem muhteşem bir sonuç elde ederek, yapay ürünlerin ve estetik ameliyatın ne kadar gereksiz olduğunu kendiniz fark edin. Sonuçlarına büyük ölçüde şaşıracaksınız. Zeytinyağını sadece tek başına gece yatmadan önce kullanacak olursanız dudaklarınız için son derece faydalı bir nemlendirici bakımı yapmış olursunuz. Sadece bir damla zeytinyağı tüm gece boyunca dudaklarınızı nemlendirmeye yeterli olacaktır. Dudaklarınızın tüm kuruluğunu ve çatlaklarını düzeltecektir. İyi kalitede üretilen natürel sızma zeytinyağlarını tercih ederek dudaklarınız için doğal yollardan bakımları denemelisiniz. Unutmayınız ki sahte veya fabrikasyon zeytinyağlarında asit oranı çok yüksek olacağı için dudağınıza zarar verme ihtimali oldukça yüksektir.

Doğal Dudak Bakımı

Bal ve zeytinyağı ikilisi ile dudak bakımı yapmak için birkaç kolay maske tarifi bulunmaktadır. Bu maskeler hem doğal hem de yapması ve uygulaması çok basittir. Hazırsanız haydi mutfağa geçelim ve maskelerimizi yapmaya başlayalım.

Doğal Maske Tarifleri

1.Maske Tarifimiz: 1 tatlı kaşığı organik balın içine 2 damla natürel zeytinyağı damlatalım. Zeytinyağını, balla iyice bir olana kadar karıştıralım. Karıştırdıktan sonra temiz bir diş fırçası yardımı ile dudaklarımıza masaj yaparak sürelim. Bu işlem için ayıracağımız süre 20 dakika olmalıdır. Bu fırça masajını günlük yaparsınız etkisini çok daha kısa bir sürede görebilirsiniz. Haftada 1 veya 2 gün bu işlem için yeterli olacaktır.

2.Maske Tarifimiz: 1 çorba kaşığı esmer şeker, 1 çay kaşığından daha az doğal zeytinyağı ve yarım çay kaşığı doğal balın hepsini macun kıvamını olana kadar iyice karıştırın. Nemli bir kum görüntüsü alana kadar işleme devam edin. Toz şekerlerin tane tane kalmasına ise özen gösterin. Bu vermiş olduğumuz macun tarifi dudağınızda peeling etkisi yaratacaktır. İşaret parmağınıza sürerek dudaklarınıza masaj yapar şekilde uygulayın ve şekerlerin dudağınızı tahriş etmemesine özen gösterin. Şeker ile peeling yapılan dudak, kan hareketi artacak ve hücre yenilenmesine olanak sağlayarak daha canlı dudaklara kavuşacaksınız.

3.Maske Tarifimiz: Bir kaba 1 adet domates suyunu sıkın, 1 kaşık organik bal ve 1 kaşık organik yoğurdu ekleyin. Bu karışımı 15 dakika dudaklarınızda bekletin ve sonra bol su ile yıkayın. Bu tarif gözle inanamayacağınız kadar güzel bir etki yaratarak tıpkı botoks yaptırmışsınız gibi bir şişkinlik sağlayacaktır.