Doğal Yollarla Saç Rengi Açmak

Saç Rengi Açma

Doğal yolları kullanarak saç rengini açmak aslında bizim bildiğimizden çok eskiye dayanan bir yöntemdir. Günümüzde ise kullanılan pek çok kimyasal ile saç rengini açtırma yöntemleri hem sağlığımıza hem de özenle baktığımız saçlarımıza oldukça fazla zarar vermektedir. Yine pek çok kişi saç boyatırken sürülen kimyasal maddeler yüzünden saçı olduğundan daha fazla yıpratmış ve bu yıpranmalar getirisi olarak da ya yüksek fiyatlı bakım ürünleri kullanarak saçlarını kurtarmaya çalışmış ya da kısa kestirmek zorunda kalmıştır.

Papatya Suyu İle Saç Rengini Açmak

Papatya suyu ile saç rengi açma işlemi aslında yüzyıllar öncesine dayanan en eski yöntemdir. Papatya suyu ile saçın rengini açmak genellikle doğal saç rengi kumral olan kişilerde daha da etkili bir yöntemdir. Aslında çok basit bir işlem gibi görülse de bazı ufak püf noktaları vardır. Doğal olarak kendiniz yapacaksanız papatyaların taze olması önemli bir rol oynayacaktır.

Belirli bir miktar suyun içine papatyaları koyarak kaynatma işleminden hemen sonra küçük püf noktası olan papatyaların demlenmesi için 25 dakika kadar beklemelisiniz. Papatya suyunuz demlendikten hemen sonra temiz ve yeni yıkanmış saça uygulamanız da oldukça önemli bir püf noktası sayılmaktadır. Temiz saça eşit miktarda döktüğünüz papatya suyunu ince tarak ile tarayarak her tarafa eşit bir şekilde dağılmasını sağlayın. Mümkün olduğunca saçlarınızı güneşte kurutmaya çalışın ki papatya suyu işlevini yerine kolayca getirebilsin. Bu işlemi açmak istediğiniz tona ulaşana kadar 1 hafta aralıklarla düzenli uygulamaya devam edebilirsiniz. Saç rengi açmak için yapabileceğiniz en doğal yöntem budur.

Limon Suyu Yöntemi

Limon suyu ile saç rengi açma, bu yöntem de saçınızın uzunluğu ve kabarıklığına göre hazırladığınız taze limon suyunu sprey şişesine aktarın üzerine saf suyu ekleyerek, ıslak ya da kuru saça uygulayın. Güneşte kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra bol su ile durulayın. Bu yöntem yavaş bir yöntemdir papatya suyu yöntemi gibi hemen açılmaz. Sadece birkaç ton daha açık bir görünüm elde edersiniz.

Bal ve Zeytinyağı Yöntemi

Eşit miktarlarda hazırladığınız karışımı saçınıza yedirerek uygulayın. Güneşte tam 1 saat bekleyerek kurumasını sağlayın. Kuruduktan hemen sonra normal derecede ve sıcaklıkta olan bir ortamda iki saat daha bekleyin. Hazırladığınız karışımın saçınıza iyice nüfuz etmesine izin verin. Ne kadar beklerseniz o kadar çok renk tonu açabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda saçın beslenmesine ve canlanmasına da yardımcı olacaktır. Limon suyu yöntemine göre daha doğal ve saçı besleyen bir yöntem olduğu için bal ve zeytinyağı yöntemini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.