Dans Ederek Zayıflamak Hayal Değil

Dans Etmek

Çağımızın en çok görülen rahatsızlıklarından birisi olan obezite için artık pek çok yöntem karşımıza çıkmaktadır. Bazıları bu rahatsızlığın geçici olduğunu düşünüp kendi kendini kandırırken bazısı da bu rahatsızlıktan kurtulmak için bazı yollara başvurmaktadır.Durum böyle olunca piyasada kilo verme menüleri, diyet için özel ilaçlar, kesin zayıflamayı vaat eden spor merkezleri çoğalmıştır. Kişilerde bilinçsizce kısa yoldan kilo vermek istediği için bu yöntemlere her zaman başvurmak eğilimindedirler.Bu saydığımız yöntemler son derece sağlıksız olan bir yoldur.

Kilo Vermenin Kolay Yolu Nedir?

Dans Etmek

Diyetisyen ya da uzman doktor kontrolünde diyet yapabilirsiniz bu kontrol süresince düzeli bir şekilde spor yapılmalıdır. Aşırı spor yüklenmeleri vücudumuzda oluşacak başka aksaklıklara, organlarımızın işlevlerinin bozulmasına sebebiyet verebilir. Sizlerle bugün evde sıfır masraf yaparak zaten sürekli hayatınızın bir yerinde olan dans ile zayıflamanın gerçekten mümkün olup olmadığını sizlerle aktarmak istedik. Pek çok kadının keyif aldığı etkinliklerden bir tanesidir dans.Peki gerçekten dans ederken farkında olmadan kiloda kaybediyor muyuz?Sorumuzun cevabını profesyonel oryantal dansı yapan insanlarda aramamız çok daha doğru olacaktır diye düşünüyoruz.Profesyonel dansçıların vücutlarına baktığımızda bir gram bile yağ olmadığını fark edebilirsiniz. Dansçı insanlar düzenli olarak dans ettikleri için son derece fit bir görüntüye sahiplerdir. Bu açıdan baktığımız zaman dansın elbette zayıflamakta büyük bir yeri var diyebiliriz.

Özellikle bölgesel baktığımızda bel ve göbek bölgelerindeki yağlarınız fazlaysa daha fazla bel hareketleri yaparak sizde yağ yakabilirsiniz. Günde en az otuz dakika terleyene kadar tempolu bir müzik ile oynamanız durumunda zaman geçtikçesizin de hissedeceğiniz bir değişim yaşadığınızı fark edeceksiniz. Hatta kilo vermek için açılan dans kurslarına gidebilir yağ yakma figürleri öğrenerek bu işi daha profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca tempolu müziklerle yapılan aerobik de basenlerinizin incelmesi ve kaybolmasında size yardımcı olacaktır.

Genel açıdan baktığımızda incelme ve sıkılaşmanızda yardımcı olan bu hareketler sizin hem eğlenmenize hem de zayıflayarak kilo vermenize yardımcı olur.Sizi sıkmadan keyifli bir şekilde kilo vererek sonuç almanızı sağlayacaktır. Tabii ki sadece dans ile zayıflayamazsınız. Düzenli bir diyet listesine de uyarak kesin sonuç almanız mümkün hale gelecektir. Öncelikle bir diyetisyene giderek ölçümlerini yaptırmalı ve size uygun yazacağı bir diyet listesine uymaya başlamalısınız.