Cildin Kışlık İhtiyaçları!

Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde, cilt bakımı büyük önem kazanıyor. Cildinizin kışlık ihtiyaçları neler? Bu sorunun geniş yanıtı için, kişisel bakım-güzellik makalemizden faydalanabilirsiniz.
Kışın Cilt Bakımı

Soğukların kendini iyiden iyiye gösterdiği şu günlerde, soğuktan korunmak için paltolar ve montlar sandıktan çıktı. Üşümemek için kat kat giyindiğimiz kış mevsiminde, cildimizde korunmaya ihtiyaç duyuyor. Peki cildinizi soğuktan korumak için neler yapacağınızı biliyor musunuz? Gelin birlikte cildin kışlık ihtiyaçlarına göz atalım.

Kışın Cilt Bakımı

Cilt Sağlığı İçten Dışa Yapılmalı

Özellikle yüzümüzün maruz kalacağı şu soğuk günlerde, vücudumuzu korumamız da oldukça önem taşıyor. Bunun için yapılması gereken ilk şey, her mevsimde olduğu gibi bol su içmek. Kış mevsiminin sizi sudan uzaklaştırmasına izin vermeyin. Cildinizin susuz kalması durumunda, ciltte kuruma ve dökülme sorunlarının ortaya çıkacağını belirtelim. Bu nedenle günde en az 2-3 bardak su içmeniz faydalı olacaktır.

Kışın Cilt Bakımı

Ölü Derileri Atın ve Derin Bir Nefes Alın

Mevsim farketmeksizin ihtiyaç duyulan işlemlerden biri peelingtir. Özellikle kış döneminde cildinizin daha rahat nefes alması önemlidir. Bu nedenle ölü derilerden arınmak için gerekeni yapmalısınız. İsterseniz bir bakım merkezine koşun ve cilt bakımına girin, isterseniz evde yapacağınız kolay peeling tarifleriyle cildinizdeki ölü derilere veda edin.

Kışın Cilt Bakımı

Soğukların Yavaşlattığı Kan Dolaşımını Hızlandırın

Kış mevsiminde vücuttaki kan dolaşımı yavaştır. Bu da özellikle bacaklarınızda selülit oluşumunun önünü açmaktadır. Ayrıca cildin matlaşmasına ve yorgun görünmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden düzenli olarak cildinizi kuru cilt fırçası ile fırçalamalı, vücudunuzun kan dolaşımını artırmalısınız. Doğal kıllardan yapılan vücut fırçalarını tercih ederseniz, bu cildiniz için daha sağlıklı bir karar olacaktır. Işıl ışıl, parlak ve sağlıklı bir cilt için, düzenli olarak fırçalama işlemini gerçekleştirmeyi unutmayın. Bu düzeni banyo günlerinize göre belirleyebilirsiniz.

Kışın Cilt Bakımı

Soğuk Algınlığından Koruyan Meyve ve Sebzelerin Mucizesi

Meyve ve sebzeler, özellikle kış mevsiminde vitamin almak için çok önemlidir. Soğuk algınlığının kapılarını araladığımız şu günlerde, meyve ve sebze tüketimi gereken vitamini almanızı sağlayacaktır. Ancak bu vitaminler sadece soğuk algınlığından korumuyor. Cildinizin genç kalmasını ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Ayrıca kış mevsiminde tüketeceğiniz yeşil yapraklı sebzelerde, cildi temizleyici ve yenileyici özellik bulunuyor.

Kışın Cilt Bakımı

Detoksu İhmal Etmeyin!

Bir uzmandan yardım alarak detoks işlemini gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak yüksek meblağlar harcamak istemiyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz sebze ve meyve mucizeleri sayesinde vücudunuzu, doğal olarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Bunun için düzenli meyve ve sebze tüketimi yapmanız yeterli olacaktır.

Kışın Cilt Bakımı

Soğuk Havalarda Nem Önemli

Cildiniz soğuk havaya maruz kaldığında, ciltte kuruma sorunu ortaya çıkacaktır. Bu nedenle elinizin altında cilt tipinize uygun bir nemlendirici bulundurmalısınız. Nemlendiricinizi düzenli olarak kullanmayı ihmal etmeyin. Cildiniz ilgiyi hakediyor!

Kışın Cilt Bakımı