Buzun Cilde Faydaları Nelerdir?

Buzun Cilde Faydası

Sıcak ve soğuk değişimler cilde kimi zaman zarar vermektedir. Fakat buzun tek başına cilde verdiği ferahlık sırrı herkesin bilmediği bir gerçektir. Bu yüzden sizlerde mutlaka sabah ve akşam olmak üzere saf ile hazırladığınız buz küplerinizi alın ve yüzünüze derinlemesine bastırarak masaj yapın. Buzun cildinize sağlayacağı faydaları okurken çok şaşıracaksınız.

Makyajların Alternatifi Olan Buz Küpleri

Buz Kürü

Hayatımızın büyük bir kısmını makyajlar ele alır hele ki vazgeçilmez olan fondötenler, göz farlar ve daha birçok makyaj malzemesi. Yağlı veya karma ciltlerde daha çok görülebilen cilt bozuklukları nedeniyle fondötenler genellikle kalıp gibi durur ya da bazı yüz noktalarında aşırı bir şekilde toplanır. İşte tamda bu noktada buz küpleri devreye girmektedir. Buzu alın ve toplanan kısımlara güzelce bir masaj yapın. Buz masajından sonra fondöteninizi sürdüğünüz de kusursuz bir alana sahip olmuş olacaksınız. Bu şekilde daimî vazgeçilmez ve mükemmel bir makyaj görünümüne kavuşmuş olursunuz. Hem cildinizin pürüzsüz olmasını sağlar hem de yüzünüzde olan makyajın daha uzun süre kalmasını sağlar. Bu şekilde üretebileceğiniz alternatif çözümler ile buz takviyesi günü mutlaka kurtarır.

Buz İle Akne ve Sivilcelere Önlem Alabilirsiniz

Eğer ki cildinizde sivilce veya akne problemi bulunuyorsa buz küpünü cildinizin kusurlu olan yerlerine tutun. Problemleri bölgenin uyuşmasını sağlayarak, zamanla o bölgede sivilce ve akne probleminin yok olduğuna şahit olabilirsiniz. Ayrıca cilt lekelerinin yok edilmesine de yardımcı olabilen bu buz küpü takviyesini birçok cilt probleminizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bir buzu küpü ile yapacağınız güzel bir masaj ile kusursuz bir görünüme sahip olun.

Buzla Tüy Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

İstenmeyen tüyleri alma işlemi zor anlar geçirmenize neden olabilir. Bu yüzden kaş, bıyık ve herhangi bir bölgenizde tüy alma işlemini gerçekleştirmeden önce buz masajı yapabilirsiniz. Buzu sürdüğünüz bölgenin iyice uyuşmasını sağlayın. Böylece istenmeyen tüylerinizi alırken canınız eskisine göre çok daha az acıyacak ve kızarma problemi ortadan kalkacaktır.

Şiş Gözlere Buz Maskesi

Uykulu ya da uykusuz olduğunuz bir durumda gözlerinizin şişkinliği ne yazık ki vazgeçilmez oluyor. Bu gibi istenmeyen durumlarda, ortaklıkla şiş gözlerle dolaşmaktansa ufak bir buz küpü sayesinde bu şişliklere kısa bir sürede son verebilirsiniz. Ağrıyan veya içeriden sızlayan yerlere konulan buz yine o bölgenin uyuşmasını, kan akışının yavaşlamasını ve yine sizlerin daha rahat etmesini sağlayacaktır. Bu küpünün kendisi küçük vücudunuzda yarattığı etkisi büyük olan bu mucizeyi denemek için daha ne bekliyorsunuz?