Burun Kontürleme Yöntemleri Nelerdir?

Burun Kontürleme

Estetik yaptırmanıza gerek kalmadan ufak tefek makyaj hileleri sayesinde burnunuzu istediğiniz gibi daha ince, daha geniş, daha kısa ya da daha uzun göstermeniz burun kontörlüme yöntemleri sayesinde mümkündür. İlk önce karar vermeniz gereken burnunuzun nasıl olması istediğiniz. Hemen ardından aydınlatıcı ve ten renginizin birkaç ton daha koyu bronzlaştırıcı pudra alarak işleme başlayabilirsiniz. Bu pudraların aşırı parlak olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü parlak ürünler uygulayacağınız bölgeyi daha dikkat çekici bir hale getirmektedir.

İnce Burun Kontürü İçin Gerekenler

Burnunuzu ince göstermek istiyorsanız, öncelikle burnun eşit olarak iki tarafından ince bir fırça yardımı ile ten renginizi bronzlaştırıcı bir pudra kullanarak uzunlamasına ve burun çizgisinin dikey çizgilerinin üzerinden geçmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaparken kaşların tam ortasından başlayıp burnunuzun ucunda bitirmeye dikkat etmelisiniz. Burnun orta noktasından ise el yardımı ile aydınlatıcı pudra uygulandığında olduğundan çok daha ince görünümlü bir burun elde edebilmek için gerekli işlemleri tamamlamış olacaksınız.

Burnunuzu Daha Uzun Göstermek İçin Gerekenler

Burnunuzu daha uzun göstermek için, bronzlaştırcı pudrayı kullanırken kaş çizgisinin tam altından başlamak gerektiği unutulmamalıdır. Burnun iki tarafından ve kaş altından başlanarak, burun ucuna kadar bronzlaştırıcı pudrayı yavaşça uygulayınız. Burnun ortasından gelerek burun ucuna kadar aydınlatıcı pudra kullanılmalıdır. Daha uzun ve toplu görünümlü bir burun elde etmek için gerekli işlemler bu kadardır. Eğer burun çizginizi tam olarak ayarlayamadığınızı düşünüyorsanız, bir fırça yardımı ile koyu pudrayı biraz dağıtabilirsiniz.

Kısa Burun İçin Yapılması Gerekenler

Burnunuzu daha kısa göstermek istiyorsanız, öncelikle burnunuzun tam uç kısmına ve ucundaki çizgilerin yanlarına koyu bronzlaştırıcı pudra uygulanmalıdır. Burnun tam orta kısmına ise aydınlatıcı pudra kullanılarak daha kısa görünümlü bir burun elde edebilirsiniz. Yüz şeklinize göre kısalığını ve aydınlatıcı pudranın dozunu ayarlayabilirsiniz.

Burnunuzu Daha Geniş Göstermek İstiyorsanız

Burnunuzu geniş göstermek için diğer yöntemlerde anlattığımız uygulamaların tam olarak tersi yapılmalıdır. Burnunuzun iki yanından ve kaş hizasından başlayarak aydınlatıcı pudrayı sürün. Orta kısmına ise bronzlaştırıcı pudra uygulanarak daha geniş görünümlü bir burun elde edebilirsiniz.

Burun kontürleme tekniklerini kullanılırken aklımızda kalması gereken en önemli şey şudur; arka planda bırakmak istenen bölgeye bronzlaştırıcı kullanmak, ön plana çıkartmak istenen bölgeye ise aydınlatıcı pudrayı kullanmak gerekmektedir.