Bitkisel Çaylar İle Zayıflayabilirsiniz

Bitki Çayları

Zayıflama süresi boyunca uygulanan tedavi çeşitlerini bitkisel ve tıbbi adımlar olmak üzere iki ana başlık altında toplayabiliriz. Elbette ki tıbbi yöntemler insanlara her zaman daha kısa sürede kilo verdirir. Hatta cerrahi operasyonlar ile tek seansta bile çok ciddi ve önemli kilolar verilebiliyor. Ancak bu yöntemlerin yanında getirdiği birçok risk ve yan etki de mevcut. Bu açıdan insanlar için en kolay ve risksiz kilo verme yöntemi bitkisel ürünleri kullanarak zayıflamaktır.

Bitki Çayları Kilo Verdiriyor Mu?

Bitkisel zayıflama çeşitleri arasında ilk sırayı tabii ki bitkisel çaylar alıyor. Gün içinde oldukça kolay bir şekilde tüketeceğiniz bitki çayları kullanarak 1 aylık düzenli kullanım sayesinde sizde önemli kilolar verebilirsiniz. Bitki çaylarını kullanırken, spor programları ya da diyetlerle beraber uygularsanız çok daha fazla kilo verebilmeniz mümkündür. Bitki çayları grubuna daha çok yeşil çay, beyaz, oolong çayı ve nane çaylarını koyabiliriz. Bitki çaylar özellikle metabolizmayı hızlı çalıştırarak yağ yakımınızı kolaylaştıracaktır. Bitki çaylarını tüketirken tek dikkat etmeniz gereken, bazılarının içinde bulunan kafein miktarının fazla olduğunu unutmamanız gerektiğidir. Bu nedenle gün içinde en fazla 4 bardak tüketmeye ve bu sayıyı aşmamaya özen gösterin. Bu sayının fazlası çarpıntı ve uykusuzluk problemlerine yol açabiliyor.

Sarı Kantaron Bitkisi

Sarı Kantaron Bitkisi

Sarı kantaron zayıflama süreçlerinde tavsiye edilen bitkilerden birisidir. Bunun en büyük nedeni iştahsızlığa çok iyi gelmesidir. İştahsızlık her ne kadar kilo vermeye yardımcı gibi görünse de bu durum tam tersi olarak dengesiz kilo almanıza neden olur. Sizin için en kolay kilo verme yolu dengeli beslenmenizdir. Bu açıdan sarı kantaron bitkisini rahatlıkla tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca sarı kantaron bitkisi vücudu sakinleştirdiği için depresyon tedavisinde de oldukça etkili olarak kullanılmaktadır.

Ekinezya Çayı

Ekinezya Çayı

Bağışıklık sisteminde olumlu büyük etkisi olan ekinezya, zayıflama adımlarınıza oldukça yararlı bir katkı verebiliyor. Ekinezya bitkisi saf haliyle genellikle birçok karışımda kullanılsa da daha çok çay şeklinde tüketilir. Ayrıca bu bitkinin ağrı ve iltihapları ortadan kaldırarak doğal bir ağrı kesici olması konusundaki etkisi de kanıtlanmıştır.