Beklenen Model İphone SE 2

Apple'ın büyük telefon sevmeyenler için çıkardığı İphone SE modelinin ikincisi yolda.
İphone SE 2

Apple’ın geçtimiz zamanlarda 2016 yılında yani, İphone 6 modelini kullanmak istemeyenlere özel olarak İphone 5 görünümünde ancak özellik olarak bildiğimiz İphone 5 benzemeyen bir telefon çıkarmıştı.

Kısaca İphone 5 görünümünde donanımsal olarak ise İphone 6 olan bir telefon İphone SE.Ancak geçtiğimiz yılda yani 2017 yılında Apple nedense İphone SE’nin devamını getirmemişti aslında küçük telefon kullanmak isteyenler için bu telefon 2016 yılında fena satış yapmamıştı.ancak dediğimiz gibi İphone SE’nin devamı gelmemişti geçtiğimiz dönemde.Şimdi ise İphone SE 2 (yada çıktığı zaman adı ne olacaksa) yolda.

Tayvanlı piyasa araştırıcı şirket olan Trendforce tarafından sunulan raporda İphone SE 2 için çalışıldığını ve hatta 2018 yılının ilk yarısından piyasaya çıkacağından bahsediliyor.
Şuan hiç birşey net değil telefonun geleceğinden başka ne bir teknik özellik nede başka birşey sadece telefonun 4 inç boyutunda olacağı söylenmektedir.
Hindistan’da bulunan Bangalore şehrindenki bir fabrikada 4 inç boyutundan İphone modeli üretiliyor iddalarıda ortaya atıldı.

İphone SE 2’nin geleceği hemen hemen kesinleşti ancak 4 inç ekrana sahip olmasından başka bir özellik söylentileri malesef yoktur.