Bebek Odası Mobilya Seçimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası mobilya seçimi, bebek odası dekorasyonu için olmazsa olmaz şartların başında gelmektedir. Şöyle ki doğru seçilmiş mobilyalar ebeveynler için mutlak kolaylık imkanı sağlayacaktır.

Etkili bir bebek odası dekorasyonuna ve mobilya seçimine geçmeden önce belirtilmesi gereken çok önemli bir husus vardır ki bu hayati bir öneme sahiptir. Canınız ciğeriniz bebeğiniz için kesinlikle sağlıklı antibakteriyel yapıya sahip mobilya kullanımına özen göstermeniz gerektiğidir, Eğer bebek odasında sağlığa dekorasyondan sonra yer verirseniz, ileride meydana gelebilecek ciddi problemlerin kapısını da aralayacağınızı unutmamalısınız.

 

Bebek Odası Mobilya Seçimi Hakkında Bir Kaç Tavsiye (h2 tag)

Bebek odası mobilyasını seçmeye başlamadan önce, bebeğin çocukluk yaşlarında kullanabileceği, çocuk odasına çevrilebilen mobilyalar kullanıp kullanmayacağınız konusunda kesin karar vermelisiniz. İleride ekstradan maddi külfete girmek istemiyorsanız mutlaka bu hususu göz ardı etmemelisiniz. Günümüzde bebek beşikleri artık ilerleyen yaşlarda çocuk yatağına çevrilebilen formata sahip olmasından dolayı, bebek odası dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Bu tarz yataklar genellikle küçük bebek odaları için uygun değildir. Çünkü herhangi bir bebek yatağı veya beşiğine göre oldukça büyük boyutludur.

Bebek odası oda boyutları, mobilya seçiminde çok önemli bir öneme sahiptir. Bebek yatağı, eşya dolabı, komidin boyutları hakkında azami derecede dikkat etmeli ve kendinize odada rahat hareket edebilme imkanı tanımalısınız. Mobilya ile oda boyutlarında arasında oluşacak ters orantı, sanki mobilyaların gelişi güzel odaya yığdırılmış gibi görünmesine neden olacaktır. Geniş mobilya mağazalarında, eşyalar küçük görünür ancak 10-15 m²’lik bir odada oldukça büyük ve rahatsız edici durmasına neden olabilir. Bu nedenle sadece göz hesabı ile bir seçim yapmak hatalı bir davranış olacaktır.

 

Bebek odasına mobilya seçimini yaptıktan sonra bir de bebek beşiğinin yanına annenin rahatlıkla oturabileceği bir berjer veya puf seçimi hiç fena olmaz. Bebeğin uyku aralarında anne sütü ihtiyacı için odanın veya evin uzak noktalarına götürülmesi, hem bebek için huzursuzluk ve uyku kaçması, hem de anne için sürekli hareket eziyeti olacaktır.

Etkili bir bebek odası dizayn etmek istiyorsanız mutlaka mobilya seçimine önem vermeli ve önden araştırmalar yapmalısınız. Amatörce yapılan dekorasyon uygulamaları, mobilyaların gelişi güzel seçilmesi göz yorgunluğunun yanında maddi külfeti de beraberinde getirir. Bebek odası mobilya seçimi konusunda mutlaka ön araştırma ve planlama yaptıktan sonra masraf etmelisiniz.