Avokado Maskesi İle Cildinizi Tamamen Yenileyebilirsiniz

Avokado Maskesi

Avokado meyvesinden yapılan doğal cilt maskeleri bakım amaçlı kullanılan ve en çok tercih edilen maskelerden biridir. Bunun sebebi ise avokado meyvesinin her ayrı cilt tipi için faydalı olmasıdır. Avokadonun cilt bakımına faydası ise cildi derinlemesine nemlendirmesi ve gençleştirmesidir. Bu nedenle ki düzenli olarak avokado maskesi uygulandığında ciltte yumuşama sağlanır. Cilt kuruluğuna bağlı oluşan kırışıklıkları önlemede oldukça yardımcıdır. Avokado maskesinin bu faydalarına ek olarak yaz aylarında güneşin oluşturduğu zararlı ışınların direkt olarak cilde teması nedeniyle yıpranan ciltler için de bakım ve onarmak için tercih edilmektedir. Güneş nedeniyle kuruyan ciltleri yumuşatır ve cilde zararlı olan UV ışınlarına karşı büyük derecede önlem sağlar.

Avokado Maskesi Nedir?

Avokado Maskesi

Kuru cilt tipleri için haftada bir defa uygulanabilecek avokado maskesi cilt sorunlarını çözmede oldukça yardımcı bir faktördür. Bu maske aynı zamanda hafif bir peeling etkisi de yaratır ve ciltteki ölü derileri tamamıyla temizler. Maskenin hazırlanışı; Orta boy bir avokado ikiye bölünerek içinde bulunan büyük çekirdekleri çıkartılır. İç kısmı kaşıkla çekirdekten ayrılır. Yüze çok daha kolay sürülebilmesi için çıkarttığınız içi bir kaşık yardımıyla ezin ve macun kıvamına getirin. Kabukların iç kısmında bulunan bölümü yüzün her bölgesine özenle ve masaj yaparak sürün. Kaşık yardımıyla ezilen avokadoyu boyun bölgesi dâhil olmak üzere tüm yüze yedirilir. Daha sonra uyguladığınız bu maskenin etki etmesi için yaklaşık 5 dakika yüzünüzde bekletin.

Yoğurt, Doğal Yeşil Çay ve Avokado Maskesi İle Cildinizi Yumuşacık Yapın

Maske için kullanacağınız malzemeler; 1 çay kaşığı doğal yoğurt, 1 orta boy avokado ve 1 poşet doğal yeşil çaydır. Yeşil çayın poşetini kesin ve havanda toz haline gelinceye kadar döverek ufalmasını sağlayın. Eğer isterseniz kaşık yardımı ile de ezebilirsiniz. Kaşıkla kabuğundan ayıracağınız avokadoyu toz şekline getirdiğiniz yeşil çayla, az kaynamış suyu eklenerek maske kıvamını alacak kadar karıştırın. Daha sonra doğal yoğurtta ekleyerek karışımı tamamlayın. Hazırladığınız bu karışımı göz çevresi dışında kalacak şekilde tüm yüze yedirilerek ve dairesel masaj yaparak sürün. 15-20 dakika kadar bekletildikten sonra cildinizi ılık su yardımıyla bol bol durulayın.

Avokado, Havuç ve Doğal Zeytinyağı Maskesi

Bu maskenin özelliği cildi nemlendirerek yumuşamasında oldukça etkili olur. Maske Hazırlığı; 2 yemek kaşığı orta boy avokado, 2 adet önceden haşlanmış havuç, 1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı derin bir kabın içerisine konulur ve avokadolarla beraber ezilerek iyice karıştırılır. Havuçlar ve avokadonuz yumuşak bir kıvama gelene kadar karıştırıldıktan sonra doğal zeytinyağınızı ekleyebilirsiniz. Tamamlanan bu karışımı tüm yüzünüze uyguladıktan sonra 10-15 dakika kadar ciltte etki etmesi için bekletilir. Sonrasında biraz ılık bir su yardımı ile iyice durulamayı unutmayınız. Avokado cilt için oldukça faydalı bir besindir. Sizlerde kendiniz evinizde bu tarz maskeler hazırlayarak doğal ürünler yardımı ile cildinize gereken özeni rahatça gösterebilirsiniz.