Avokado ile Güzelleşin

Avokado ile Güzelleşmek

Avokado Cildi Gençleştirir

Cildimiz her gün hava kirliliği ve toksinlerle kirlenmekte, bu toksinler bedenimizde serbest radikallerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu serbest radikaller deri hücrelerine zarar vererek problemlere yol açmaktadır. Avokadoda bulunan antioksidanlar serbest radikallerin verdiği zararları engelleyerek cildimizi onarır.

Avokadonun içinde bulunan E ve C vitaminleri güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınlarına karşı koruyucu bir görev üstlenir ve vücuttaki kolajen üretimini arttırır. Bedende üretilen kolajen kırışıklıkları engeller, cildin genç kalmasına yardımcı olur.

Avokado Cilt Lekelerini Yok Eder

Avokado yüksek oranda sağlıklı yağlara sahiptir. İçeriğindeki bu sağlıklı yağlar, doymamış yağlı asitlerdir. Güneşin zararlı etkilerine karşı cildimizi korur ve cilt lekelerini engeller. Var olan cilt lekelerini ise önemli ölçüde giderir. Avokado içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cilt tonunun dengelenmesini sağlar.

Avokado Cildi Nemlendirir

Avokadonun içeriğinde bulunan yağlar cildin nem dengesine kavuşmasına yardımcı olur. Ciltteki sıvı kaybını giderir.

Avokado Akne ile Savaşır

Akne problemi her yaşta görülebilen, hava kirliliğinden veya ciltteki fazla yağ oranından kaynaklanan bir sorundur.

Her gün düzenli olarak yenilen avokado, ciltteki yağ oranını dengeleyerek akne problemiyle içeriden savaşır.

Bir parça pamuğa damlatılmış 2-3 damla avokado yağı ile yüzün yatmadan önce masaj yapılarak silinmesi, akne problemini büyük ölçüde giderir.

Akne için Avokado ve Yumurta Maskesi

1 adet avokadoyu püre haline getiriniz. İçine yarım limon suyu sıkınız. 1 yumurtanın akını karışıma ekleyiniz. Tüm malzemeleri iyice karıştırıp bir fırça yardımıyla göz ve dudak çevreniz hariç, tüm yüzünüze sürünüz. Maskeyi 10 dakika yüzünüzde bekletip ılık suyla yüzünüzü yıkayınız.

Avokado Saçları Canlandırır

Avokado vitaminler, amino asitler ve proteinler açısından zengin bir meyvedir. Bu besinler saçların nem dengesine kavuşmasına yardım ederek saçlara canlılık kazandırır.

Saçlar İçin Avokado Nem Maskesi

Kuru saçınıza avokado yağı sürerek saç dipleri dâhil tüm saçlara masaj yaparak yediriniz.

Saçınızı havluya sarıp 30 dakika bekleyiniz. 30 dakika sonra saçınızı yıkayıp durulayınız.

Bu maske, saçınıza nem ve parlaklık kazandıracak, saçınızı besleyerek canlandıracaktır. Ayrıca saçınızın daha çabuk uzamasına yardımcı olacaktır.