Ağda Lekesinden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Ağda Lekesi

İstenmeyen tüylerinizi yok etmek için ağda yöntemi kullanıyorsanız, zaman geçtikçe cildinizde koyu kahve lekeler ve izler meydana geldiğini göreceksiniz. Bunun sebebi yanlış ağda yapımı ya da cildinizin aşırı hassas olmasıdır.  Özellikle dudak üstü bıyık bölgesine yaptığınız ağda, cildin kararmasından ötürü kötü bir görünüm sebebi olabilir. Sir ağda işleminden sonra cildinizde oluşan koyu lekeler için sizlere özel hazırladığımız doğal tarifler vereceğiz. Böylece kararma problemini büyük ölçüde azaltmış olacaksınız.

Ağda Lekesini Geçiren Ballı Doğal Karışım

  • 2 tatlı kaşığı organik bal
  • 2 tatlı kaşığı doğal bebek pudrası
  • Yarım limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanması: Organik balı, limon suyunu ve bebek pudrasını derin bir kâsenin içine koyun ve karıştırın. Ağda lekelerinizin olduğu bölgelere hazırlamış olduğunuz bu karışımı masaj yaparak yavaş yavaş sürün. Karışımı sürmüş olduğunuz bölgede 20 dakika bekletin. Beklettikten sonra bol su ile yıkayın. Haftada en az 2 kere bu macun karışımını uygulayın. Böylece ağda kararmalarının rengi eskisi gibi açılacaktır.

Sir Ağda Lekesinin Geçmesi İçin Doğal Tarif:

  • 1 çay kaşığı doğal elma sirkesi
  • Yarım limon suyu
  • 1 kaşık tuz

Hazırlanışı ve Uygulanması: Limon suyunu, elma sirkesini ve tuzu bir kabın içinde iyice karıştırın. Bu hazırlamış olduğunuz karışımı pamuğun üzerine yavaşça dökerek ağda kararması olan bölgeleri makyaj yaparak silin. Silme işlemi sonrasında 40 dakika bekleyin ve bol su ile yıkayın. Bu karışımı yaptıktan sonra bir süre güneşe çıkmayın. Elma sirkesi ile yaptığınız masaj güneş ışınları sayesinde cildinize zarar verebilir.

Ağda Lekesini Geçiren Deniz Tuzu Karşımı

  • Bir yemek kaşığı bebek yağı
  • Bir avuç deniz tuzu
  • 1 çay kaşığı doğal lavanta yağı

Hazırlanışı ve Uygulanması: Lavanta yağımızı bir kavanoz içerisine koyalım. Üzerine bebek yağı ile deniz tuzu ilave ederek iyice karıştıralım. Tuz koyarken olabildiğince ince tuzları koymaya özen gösterin. İri tuzlar cildinize yarar vermek yerine zarar verecektir. Banyoda iken ılık suyun altında bu karışım ile ağda yaptığınız bölgeleri iyice ovalayın. Kısa bir sürede ağda lekeleri geçecektir. Ayrıca bebek yağı ve lavanta sayesinde cildiniz güzel ve doğal bir koku salgılayacak. Bebek yağının ılık su ile birleşmesinden ötürü cildiniz rahatlayacak ve yumuşayacaktır. Haftada 1 kez bu karışımı banyo altında yaptığınız takdirde kararmaların yok olduğunu göreceksiniz.