2018’de de Kana Kana Kanaviçe!

Kanaviçe Modası

Kanaviçeyi çok sevmiş olmalıyız ki bu sezonda da kanaviçeli kıyafetler yine son sürat moda. Düz kıyafetleri renklendirmek ve hareketlendirmek konusunda harika bir fikir ürünü olan kanaviçe özellikle çiçekli baskıları içerdiğinden bayanların gözdesi oldu.

Omuzlarda, yakalarda, etek uçlarında, göğüs kısımlarında çok moda olan kanaviçe modası bu yıl tam tekmil geliyor ve kıyafetleri süslediği kadar süet botları, çizmeleri ve çantaları da süslüyor.

Kanaviçe

Kanaviçe aslında taa babaannelerimizin, ananelerimizin zamanından kalma retrolu bir moda akımı bildiğiniz gibi. Bu anlamda da her kes kanaviçe sevecek diye bir şey yok. Ama moda anlamında karşımıza çıkan kanaviçeli giysiler öyle çeşitli ki örneğin abartılı işlemeli olanlarının yanında , göğüs kısmında ya da dirsek kısmında mini minnacık kanaviçe parçalarıyla da  detaylandırılmış olanları kolayca bulunabiliyor. Bu yüzden eğer işlemeleri, dantelleri, kanaviçeleri sevmeyen biriyseniz bu küçük dokunuşlu parçalardan da yararlanabilirsiniz. Çünkü bu sene de geçen sene olduğu gibi trikolardan –  kazaklara, elbiselerden – gömleklere en çok da blue Jeanlara kadar kanaviçe modası devam ediyor bilesiniz.

Kanaviçeli Giysiler Size Çok mu Pahalı Geliyor?

Kanaviçe

Elbette moda konusunda bu tarz el işçiliği gerektiren parçalara sahip ürünler diğerlerinden biraz fiyatlıdır. Ama bunu da dert etmenize gerek yok zira pazarlardan tuhafiye dükkanlarına kadar bulabileceğiniz parça halinde satılan kanaviçe parçaları sizin işinizi görecektir. Sadece ütü ısısıyla üzerine bastırarak kıyafetlerinize geçirebileceğiniz ve transfer edeceğiniz bu parçaların yapıştırması da çok kolay ayrıca. Kısacası elimden biçki dikiş gelmiyor  diye   şikayetlenmenize bile  gerek yok.

Kanaviçe İşlemeli Giysiler Nasıl Kombinlenmeli?

Her şeyden önce kanaviçe demek elbette ki renklilik ve hareket demek. Bu yüzden de kanaviçeli giysileri kombinlediğinizde diğer ikinci giyim parçalarınız hareketsiz, desensiz ve düz olmalıdır. Örneği kanaviçeli bir triko kazağın ya da gömleğin altına düz bir pantolon giymelisiniz. Yine giydiğiniz Jean pantolonunuz da kanaviçe etkileri varsa bu kez üst parçanız düz olmalıdır.