2018 Saç Trendleri!

2018 Saç Trendleri

Bilirsiniz ki saçlar, kadınların bakışlarından sonra ki en güçlü silahlarıdır. Eh, o zaman siz de 2018 saç modası ile silahlanın ki rakipleriniz arasında demode kalmayın. Hemen söyleyelim bu sezonun saç trendleri konusunda en öne çıkan unsurları renkler… Dağınık , spor, salaş  saç modellerinin yanında bu sene gök kuşağının öyle renkleri saçlarımıza konacak ki herkes kendine yakışanı ve beğendiğini sahiplenmeli diye düşünüyoruz.

2018 Saç Trendleri

Marjinal saç renkleri full colormatik tonlarıyla son yıllarda saçlarımızı kuşatırken maviler, pembeler, morlar, turuncular başımızda cirit atıyordu. Eee… 2018 yılının bundan farkı ne diye soruyorsanız da hemen söyleyelim 2018 senesinde saç rengi trendleri holografik renklerle geliyor.

Bun a bağlı olarak soğuk platinler, okyanus renkleri, orman yeşilleri, grinin her tonu saçlarda dans edecek. Yanı sıra belki de tasarımcılar saçlardaki o parlak ve ışıltılı trendlerden sıkılmış olacak ki bu senen saç rengi trendleri hep mat. Küllü renkler, mat griler, mat pembeler, mat kahve tonlarından seçip beğendiğinizi sahiplenebilirsiniz.

Şeftali renklerinin karışımları, kahveden bordoya kayan renkler ve bunun gibi mikslenmiş renklerin çok dahası renk kartelalarında yer alacak. Bu tutumu saçlarınızda ister ombre, isterseniz de balyaj şeklinde yansıtabilirsiniz. Bu anlattıklarımızdan sonra aklınıza kafası karışmış bir insanı anımsatacak olan bir renk tablosu gelebilir ama sandığınızın aksine renkleri teninize göre iyi kobinlediğinizde gayet de güzel görüntüler elde edilebiliyor.

Evet kaldığımız yerden devam etmek gerekirse bu yıl çikolata renkleri bordo tonlarında. Bu arada unutmadan modayı yakından takip eden biriyseniz yılın trendinin kırmıızı olduğunu da  biliyorsunuz demektir. Eh buna bağlı olarak da bu yıl kırmızı saçlarda da olacak.

Yine pembeden – mora, ya da mordan – pembeye kayan saç renkleri de aynı saçta bir arada olacak. Kola rengi saçlar, ametist – patlıcan morları, bakır karışımı sarı saçlar, kömür karası gibi tuhaf ama gizemli siyah saçlar yılın trendlerinden. Yani sıra full color karmakarışık  gök kuşağı tadındaki saçlarda yılın trendlerinden. Unutmadan bu yıl ombreler ve balyajlar siyah saçın üzerine atılan mat kahvelerle gelecek. Yanı sıra çikolata tonları geçen yılların aksine tarçın ve kakao renklerine  kayarken kırmızıda sarıya  kayan çilek rengimsi saçlarda oldukça trend.

Trend Saç Modelleri

Evet yukarda bahsettiklerimiz 2018 saç rengi trendleriydi. Şimdi ise sırada  saç modelleri var. Bu yıl boblar , lob kesimler, shaglar, kıvırcık modeller, kahklllüler çok trend. Detaylandıracak olursak bu yıl bob kesimler düz yani küt olmak yerine daha katlı ve dalgalandırılmış modellerde. Bunu romantik bob da diye de adlandırabilirsiniz.

Üstüne üstlük bob kesimin dedesi olan ‘gerçek küt’ saç modelleri de bu yıl çok trend. Belki size çok demode ve sade gelecek ama ne yapalım bunu saç tasarımcıları belirliyor.

Daha çok tercih edilen modeller kısa ya da uzunun aksine orta uzunluktakiler olacak. Hem böylelikle saçlarınızı açık olarak salabilir, toplayabilir, atkuyruğu, dağınık topuzlar yapabilirsiniz. Ayrıca örebilirsiniz de.

Diğer yandan bu yıl kadınlar tarafından sevilen  lob saçlar geçen yılkilerin aksine kahküllü olacak. Canınız sürekli kahkül kestirip pişman olmaktan sıkılıyorsa çıtçıtlı kahküllerden alın olsun bitsin.

Öte yandan pixieler yaz için çok uygun olabilir ama siz tutucu bir pixiecisiyseniz de kışın kullanamayacaksınız diye bir kaide yok. Bu şekilde kısa saç rahatlığından yararlananlardansanız pixienin mucizevi rahatlığını kış aylarında da sürdürebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim bu yıl kase kesim pixie modası var.

Bunun bir üst leveli ise buzz cutlar yani asker traşları… Ne kadar tercih edersiniz bilemeyiz ama bu yıl asker traşı modası da kadın saç trendleri arasında. Belki çok güzel yüzlü olanlarınız ve çılgın akımları sevenleriniz buzz cutu tercih edebilir.

Bilirsiniz 80’li yıllarda aslan başı çok trenddi. Bu yıl tuhaf retrolu bir şekilde modern aslan yeleleri geri dönüyor. Yanı sıra yeni nesil at kuyrukları, açık saçlarda tamamen akışına bırakılmış umursuzcasına salınan dalgalar kullanımda olacak.

 

  • sudenaz
    10 ay önce

    Verdiğiniz bilgiler ve resimler gerçekten çok hoş. Bu güzel yazı için Tebrikler. Güzel vakit geçirdim.Verdiğiniz bilgiler ve resimler gerçekten çok hoş. Bu güzel yazı için Tebrikler. Güzel vakit geçirdim.

    22