2018 Kışında Bu Çantalarla Çantalanın!

2018 çanta model

Her sezonun olmazsa olmazlarından başımızın tacı çantalar… Kimi zaman sizi yıldızlaştıran, kimi zamansa kombinlerinizin starı çanta modasında 2018 yılında ne var, ne yok merak ederseniz bu içerikten faydalanabilirsiniz. Hemen söyleyelim bu sezon retrovari parçalardan tutunda modern tarzda ki çantalarla da sık sık karşılaşacaksınız. Torba formları, klasik parçalar, retrolu dokunuşlar, çılgın çanta tasarımları elinizde ya da omuzunuzda kombinlerinize tat katacak.

2018 sezonunda özgün ve iddialı parçalar hep bizlerle. Minimal formlardaki küp ve kutu tarzda küçük çantalar bu yıl çıldırmışçasına süslü – sarkıt aksesuarlar, işlemeler ve kaneviçelerle bezeli. Aynı zamanda çoğu çantanın yanlarında ilginç ve farklı tonlarda mini gözleri, cüzdan parçaları da mevcut… Bu sayede bozukluklara, madeni paralarınıza ya da anahtarlarınıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Çanta

Yine içinde bulunduğumuz sezon her dönemden farklı olarak giysilerle, kaban ve hırkalarla bire bir aynı dokuda çanta kullanımı modası var. Ama bu parçaları kıyafet kombinleriyle birlikte aynı anda tek seferde satın almanız gerekiyor. Bu şekilde baştan aşağı aynı görünecek ve monokrom tarzında aynı dili konuşan bir konsept sergileyeceksiniz.

Yılan desenleri ve timsah derisi imitasyon baskıları 2018 yılında aynı ayakkabılarda olduğu gibi çantalarda da çok moda.

Aslında bir başka açıdan baktığımızda çantalar bu kış aklını kaybetmiş de diyebiliriz zira aşırı renkliler ve adeta renklerle dalga geçercesine bir görünüm sergiliyorlar.  Örneğin turuncular, yeşiller çantalarda dans ediyor diyebiliriz. Sanki modacılar çantalarla baharı ve kışı renklendirmek, eğlenceli kılmak istemiş de diyebiliriz bu kış.

Kova çantalar, bol gözlü maksi boy çantalar, dev klipsi çantalar eski çantalara meydan okuyor sanki.

Kürklü çantalar, yılan derisi çantalar ile swarowskyleri mixleyen modacılar çanta çılgınlığında lüksü abartarak sınır tanımamış.

Öte yandan geçen yıllardan tamamı kürklerle kaplı orijin ve replika çantalara alışkındık fakat bu yıl yine kürklerle kaplı oldukları kadar sadece sap kısımları da kürklerle detaylandırılmış formda geliyorlar. Keza pelüş saplıları da aynı şekilde…

Esprili kocaman ayı, panda, leopar aslan kafalarından esinlenilmiş çantalarda yok değil. Bu tarz hayvan kafası temalı çantalarla aksesuar kullanımında çılgınlığın dibine vurabilirsiniz.

2018 yılının kocaman maksi çantaları ise her zaman olduğu gibi sade ve sakin.

Mini çanta trendlerini incelediğimizde ufak ve kübik yapılarıyla dikkatleri çekiyor. Parfüm şişesinden dantel kabartmalılarına kadar ultra mini çantalarla karşılaşırsanız şaşırmayın bu dönem. Mini cüzdanların yanında illüstrasyonlular ve resimli kutu çantalarda özel geceler için göz kamaştırıcı.

Hatta farklı şekillerde çanta taşımayı sevenler için el geçirerek kullanabileceğiniz bantlı olanları da konforlu şekilde taşıyabilirsiniz.

Torba çantaları sevenler için yanında da salınan mini cüzdanlar eklemeyi de unutmamışlar.

Kıyafette slogan, marka ve logo amblemleri olurda çantalarda olmaz mı hiç? Logolu caseler göze fazla batarken tasarımları ilginç zira ev ya da elma şeklinde olanları bile var.

Bu sonbahar ve kış içinizdeki çocuğu dışarı çıkararak kelebekli, çiçekli böcekli rengarenk çantalarla neşeyi had safhada yaşayabilirsiniz. Ayrıca sırt çantaları da simli, sırlı, asitli, parlak ve eğlenceli formlarıyla geliyor.

Penguen formatındaki çantalardan tutunda, frag çantalar, stiletto, dünya, füze, çorap tasarımlı olanları da kendinden çok söz ettirecek gibi. Payetliler, nakışlılar da bir yandan. Goblen desenli floraller, taşlarla kaplılar, 3 boyutlu kaneviçe işlemelilerse göz kamaştırıyor.

Yine bu yılın enteresan çanta modasında kat kat, üst üste dizinlenmiş olan göz göz çantaları görüyoruz. Yani tek bir çantada onlarca göz bulabilirsiniz. Ayrıca İlginç tasarımlarıyla boyundan geçirilerek göğüste taşınanları da çok farklı bulduk.