2018 Kış Sokak Modası: Neler Hâkim Olacak?

2018 kış modası

Bu yıl sokak modası alanında hangi kıyafetler popüler olacak? 2017 kış modası renkleri hâkimiyetini sürdürecek mi? Yeni yılda hangi trendler sokak modasını ele geçirecek? 5 maddeden oluşan 2018 Kış Sokak Modası listesini sizler için araştırarak ve gözlemleyerek hazırladık. İşte yeni yılın trendleri… 

2018 Kış Modası Bayan 

Sokak modasının yeni yıl trendlerini incelediğimizde bazılarının eski sezondan aynen geçiş yaptığını görürken, bazılarının ise yepyeni modeller ve içimizi ısıtacak cinsten sımsıcak renklerle tasarlandığını fark ediyoruz. Yazımız içerisinde süpermodellerin radarında olan, ünlü tasarımcıların kreasyonlarında bulunan ve trendleri oluşturan tüm modellere yer verdik. Bu şekilde hem şık, hem de modern olmanın kolay yollarını keşfedebilirsiniz! 

Kollar Gittikçe Uzuyor 

2017 modası renklerinden ziyade uzun kollu kruvaze ceketleri, kabanları ve kapitone montları ile fazlasıyla konuşuldu. 2018 sokak modası bayan kreasyonlarında ise kıyafetlerdeki kol detaylarının gittikçe uzadığını görüyoruz. Hatta uzun kolun tanımı değişmiş bile diyebiliriz… Sıcak bir kış vadeden uzun kol modelleri, adeta elleri sarıp sarmalayarak üşümeye engel oluyor. 

Jeanler Artık Çift Renkli 

Jeanler, piyasa her gün farklı bir modelle sürülmeye devam ediyor. 2018 kış trendleri güncel bir model olan çift renkli jeanler. Yeni trendin deneme sürüşü sokak stili ile ünlü yıldızlarla yapıldı. Her ne kadar denim pantolon akımı ünlü yıldızlarla başlamış olsa da, sokak modasını takip edenler yeni bir Jean modelinin popüler olduğunun farkında! Ayrıca çift renkli jeanlerin bu sıralar süpermodellerin de radarında olduğunu belirtelim! 

Tasarımcılar Aynı Şeyin Peşine Düşmüş! 

Moda haftasında tasarımcıların aynı şeyin peşine düştüğünü fark ettiğimizde, kürklerin kesinlikle trend olacağını biliyorduk. 2018 sokak modası için The Revenant filminin bir etkisi olup olmadığını bilmiyoruz fakat kürklerin trend listesinin başında yer aldığını görüyoruz. Üstelik klasik renklerin tamamen dışına çıkılarak… Bu nedenle kış modası renkleri olarak öne çıkan mor, yeşil ve bordolardan istediğinizi kullanabilirsiniz. Yeni yıl alışverişinizde fikir sahibi olabilmeniz için sokak stilinde en iyi kürk modellerini inceleyebilirsiniz. 

Giymek Cesaret İşi! 

2018 kış sokak modası kategorisinde her ne kadar içimizi ısıtan cinsten kıyafetler olsa da, bazı popüler parçalar bu soğuk günlerde giymesi cesaret işi olanlardan. Özellikle renkleri, kesimleri ve modelleri ile olabildiğinde yaratıcı olan New York’un alternatif siluetleri olabildiğince özgür, cesur ve yenilikçi stillerden oluşuyor. Bu yıl sokak modası ile sıradanlığa meydan okumak isteyenlerin tam da aradıkları şey! 

Konforlu Tulumlara Ne Dersiniz? 

Son günlerde eforsuz ve pratik parçaların yükselişe geçtiğini fark ettiniz mi? Peki, bunun 2017 kış trendleri alarmı olduğunu biliyor musunuz? Evet, yanlış duymadınız! Gittikçe soğuyan havalar, içimizdeki giyinme isteğini azalttığı için eforsuz ve pratik modeller yükselişe geçerek bu yılın kış trendlerini oluşturdu. Rahatlık her zamankinden daha fazla değerlendi. Konforun skalası genişleyerek, salaş bol kesimli tulumlar sokak stili olarak karşımıza çıktı.