2018 Bol Paça Jean Pantolon Modelleri

İspanyol Paça Modası

İspanyol paça pantolonlar 1970’li yıllar döneminde çok fazla trend olmuştur. Şu an günümüzde oldukça fazla tercih edilen kesimi sebebiyle dizden aşağıya doğru bollaşan ve paça kısımlarının normalden 2 kat daha fazla geniş olan pantolon kesimine İspanyol paça denmektedir. Son yıllarda İspanyol paçalı model jean pantolonlar her yaş aralığında rahatça kullanılan bir model olmuştur. Bol paça pantolonları en çok tercih edenler arasında yer alan kadınlar gündelik hayatlarındaki kombinlerde bu tarz kesinlere oldukça sık yer vermektedirler.

Tesettürlü veya tesettürsüz olarak da modaya her bir şekilde uyum sağlayan bu model, dar bir şekilde giyilebildiği gibi salaş ve rahat olarak da giyilebilmektedir. İspanyol paçalı modeller ile çok şık ve güzel bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu kesim pantolonların yıllardır revaçta olması ve hiçbir zaman modasının geçmeyecek oluşunun temel nedenlerinden biride oldukça rahat ve şık görünüyor olmasıdır. Üstünüze giyeceğiniz kıyafete göre değişebilen bir yapısı olduğu için çok sıkça tercih edilmektedir. Altına ister topuklu, isterseniz spor ayakkabı giyebilirsiniz. Rahatlıkta sınırları zorlayan bir modeldir.

İspanyol Paçalı Jean Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Jean pantolon artık vazgeçilmez bir pantolon modeli olmuştur. Son yıllarda jean pantolonların kesimlerinde İspanyol paça oldukça fazla tercih sebebi olduğu için kıyafetlerde bu yönde kombinlenecek şekilde tasarlanmaktadır.

İspanyol Paça Pantolon

İspanyol paçalı jean pantolon seçerken üst bacak bölümünün bedene tam olarak oturması önemlidir. Aksi durumlarda özensiz bir görüntü ortaya çıkar. Bele tam oturan bir üstle ve hatta büyük bir kemerle tamamlandığında boyunuzu daha uzun göstereceği gibi belinizi de ince gösterir. Bu tip bir bol paçalı jean pantolon ile dolgu veya yüksek topuklu bir ayakkabı tercih edildiğinde kısa boylu bayanlar daha uzun boylu bir görünüm kazanırlar.

İspanyol paçalı Jean pantolon ile bele oturan kısa bluzlar ve dökümlü tişörtler ile şık ve elegant bir kombin oluşturabilirsiniz. İpek gömlekler ise gece kombinleri için çok daha uygun olacaktır. Eğer jean pantolon gömlek ile tercih edilecekse ise kısa ve bol dökümlü gömlekler tercih edilmelidir. Uzun bir gömlek ile giyilecek ise belin içine sokarak bol bir hava vererek giymeniz daha doğru olacaktır. Kış sezonunda üzerinizde uzun bir manto veya kısa deri ceket ile giyilebileceği gibi bol ve kabarık bir ceket ile dahi çok şık görünebilirsiniz. İspanyol paçalar kış döneminin vazgeçilmez parçalarıdır. Eğer sizde dolabınızda bu modele yer vermeyi düşünüyorsanız doğru yoldasınız. Mutlaka 2018 kış sezonunda, belinize tam oturan ve paçaları ispanyol kesim olan bir pantolon tercih edebilirsiniz.