2017 İlkbahar-Yaz Renk Trendleri

Trend Renkler 2017

Ünlü olan birçok markaların, tasarımcıların 2017 İlkbahar – Yaz renk trendleri tüm moda hayranlarınca büyük bir ilgi ile izlendi. Tüm bunların yanında ise 2017 İlkbahar – Yaz renk trendlerini açıklayan   Pantone Renk Enstitüsü de sezonda büyük izler bırakacak  açıklamalarda bulundu. Bu sezona damgasını vuracak olan  kırmızı, beyaz ve siyah gibi vazgeçilmeyen renklerin yanında ilkbahar – yaz sezonunun öne çıkmasını sağlayacak renklerin de olduğuna dair açıklamalarda bulunuldu.

Paris, Londra, New York ve Milan gibi modanın başkentlerinde gerçekleştirilen moda haftaları geçtiğimiz ayda gerçekleştirildi. Hatta geçen haftalarda ülkemizde İstanbul’da moda haftası gerçekleştirildi. Bu moda haftasında koleksiyonlarda yer alan renkler 2017 ilkbahar – Yaz sezonunda çok fazla karşılaşılacak ve siyah ve beyaz eşliğinde sezonun trendleri olarak yer alacaktır.

İşte siyah, beyaz kırmızı gibi herkesin vazgeçilmez renklerinin dışında sezona damgasını vuracak 2017 İlkbahar – Yaz Renk Trendleri:

1.Niagara Denim Mavi:

Mavi tonlarının hemen hemen her tonu inanılmaz bir uyum sağlamaktadır. Niagara denim mavi ise mavinin rahatlatıcı ve soft mavi tonlarından en etkileyici olanıdır. Denim trençkotta ve denim elbise tasarımında Carolina Herrera niagara denim mavi tonunu kullanmıştır. Tüm bunların yanında Armani, Dkny gibi pek çok markada bu renk tonunu bu sezonda oldukça fazla görmek mümkündür. Tasarımcıların, ünlü modacıların çoğu bu rengi kazaklarda, gece elbiselerinin tül detayında ya da ipek kumaşta kullanılmıştır.

2.Çuha Çiçeği Sarısı:

Her sezonda farklı tonlarıyla moda renk trendleri arasında olan sarı bu ilkbahar ve yaz sezonuna da damgasını vuruyor. Geçen yıl sezon renk trendleri arasında sarı tonlarından baharatlı hardal sarısı iken bu yıl tonu sezona damgasını vuran trend renkler arasında içi ısıtan, oldukça canlı bir tonu olan çuha çiçeği sarısıdır. 2017 İlkbahar – Yaz sezonuna damga vurmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak ve oldukça dikkat çekici olmaya yardımcı olacaktır. Daha canlı daha parlak olmak isteyenler için daha dikkat çekici olabilmek isteyenler için güneşli bahar ve yaz mevsimlerinde uyumlu bir yansıması olarak kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

3.Lapis Mavi

Lapis mavi niagara denim mavinin tam tersine çok daha canlı bir mavi tondur. Baharın bol güneşli günlerinde mükemmel bir görünüm kazandıracak. Aslında lapis mavi lacivertin çok daha canlı bir tonu olarak da adlandırılabilir. Lapis mavi kişinin kendine güvenini arttıran daha güçlü bir renk olarak çok doğru bir tercih olabilir.

4.Kırmızı – Turuncu

Aşk ve eğlencenin belirgin bir göstergesi olan kırmızı-turuncu tabanında kırmızı olan bir turuncunun alev gibi olan bir tonudur. Nötr olan renklerle birleştirildiğinde oldukça çarpıcı ve göz alıcı olabilmek kaçınılmazdır. Baharda katılabileceğiniz bir mezuniyet, düğün ya da bir yaz partisinde tercihlerin en başında olmak bulunduğunuz ortamda göz kamaştıran kişi olmanıza yardımcı olacaktır. Aşk ateşini alevlendirmek isteyenler için de tercihlerin en başında tutmak işinizi çok kolaylaştıracaktır.

5.Agua Mavi

Agua mavi tropikal çağrışımlar isteyenler için bire bir uygun bir renktir. Ayrıca romantik olan kişilerin romantizmini ortaya çıkarmasında yardımcı olması kaçınılmazdır. Ağua mavi yeşil rengin alt tonları kategorisinde yer almaktadır. Asil bir zarafet için agua mavi çok doğru bir tercih olacaktır.

6.Yeşil

Yeşil içinde sarının da olduğu bir renk olarak düşünülebilir. Doğadan alınan bir ilhamla hemen hemen her markada yeşilin her tonuyla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

7.Pembe Civanperçemi

Moda haftası boyunca karşılaşılan tüm koleksiyonların hemen hemen hepsinde pembenin herhangi bir tonuyla herkes karşılaşmıştır. Romantik ve soft olan pembelerin dışında önümüzdeki bahar ve yaz mevsiminde pembenin canlı tonlarıyla karşılaşmak da kaçamayacağınız bir gerçek. Her zamankinden daha romantik olabilmek için pembe civanperçemi tereddüt etmeden seçmek çok çok doğru bir tercih olacaktır.

8.Lahana Yeşili

Yine bir doğa esinlenmesi olan lahana yeşili sağlıktan esinlenilerek oluşturulmuş renk trendleri arasında yer almaktadır. Lahana yeşili olarak isimlendirilse de askeri yeşile oldukça yakındır. Bu nedenle de hiç yabancılık çekilmeyecek bir renk olarak değerlendirebiliriz.

9.Tatlı Leylak / Elektrik Mor

2017 bahar – yaz renk trendleri arasında morun tatlı bir tonu oldukça göz alıcı bir görünüm kazanılmasına yardımcı olacaktır. Her sezonda vazgeçilemeyen renkler arsında yer alan mor bu sezonda tatlı bir tonuyla karşımıza çıkıyor. Ortamın en alıcı bayanı olmak için tatlı leylak-elektrik mor asla göz ardı edilmemelidir.

10.Metalik Renkler- Altın/Gümüş

Altın ve gümüş olarak değerlendirilen metalik renklerin modası hala devam ediyor ve geçecek gibi de görünmüyor. Metalik renkler tıpkı siyah ve beyazda olduğu gibi vazgeçilmeyen olmazsa olmaz denilen renkler arasında çoktan yerini aldı bile. Her kombinde oldukça rahat ve şık görünümün yanında modern bir tarz oluşturmanıza da büyük katkı sağlayacak trend renkler arasında bu sezon da yerini aldı.

11.Fındık Kabuğu Rengi

Oldukça fazla yönü olan renkler arasında olduğu gerçeği kişiyi daha zarif daha doğal ve daha hafif bir renk yansıması olarak adlandırılabilir. Bu sezonda fındık kabuğu rengi çok yönlülük göstereceği kaçınılmaz bir geçek olarak değerlendirmek yerinde bir ifade olacaktır. Günlük kıyafetlerde, sokak tarzı oluşturulmak istendiğinde fındık kabuğu renginin tercih edilmesi şık görünmeye yardımcı olacaktır.