10 Adımda Sağlığınızı Tazeleyin

10 Adımda Sağlık Tazeleme

Günlük yaşamın koşturmacası içerisinde insanların birçoğu kendine vakit ayıramaz, bu aşamada bir takım sorunlar ile karşılaşır. Vücuda gerekli özenin gösterilmemesi, bakımsızlık gibi faktörlerden dolayı zaman içerisinde yıpranan vücudunuzu tazelemenin vakti gelmedi mi? Her anlamda tazelenerek, kendinizi hiç hissetmediğiniz kadar mutlu hissetmek istiyor musunuz? Cevabınızı duyar gibiyiz. O halde okumaya devam edin.

Nane Çayı İçin!
İçeriğinde barındırdığı mentol ile rahatlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. Özellikle kozmetikte en çok kullanılan bitkilerden biridir.

Nefesinizi Tazeleyin!
Okaliptus’u daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. Nane gibi ferahlatıcı etkisi bulunan okaliptus’u nefesinizi tazeleyerek, içinizi ferahlatır.

Buz Kompleksi Yapın!
Her sabah yüzünüze su çarptıktan sonra dairesel hareketler ile buz kompleksi yapabilirsiniz. Cildi ferahlatıcı etkisi ile sizleri de memnun edecektir.

Portakal Kabuğu
Dişlerinizin çok sarı olduğundan mı şikâyetçisiniz. Üstelik diş macunu kullandığınız halde iyi bir sonuç elde edemediniz. Bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Vereceğimiz formülü not edin. Portakal kabuğunu ateşte kuruttuktan sonra tebeşir tozu ve karanfil ile karıştırarak, diş macunu yerine kullanın. Sonuçlardan memnun kalacaksınız.

Elma

İyi bir detoks meyvesi olan elmanın güzelleştirici etkisini biliyorsunuzdur. Düzenli olarak tüketeceğiniz elmanın zaman içerisinde cildinizi berraklaştırdığını, temizlediğini göreceksiniz.

Göz Yorgunluğu!
Peçete içerisine rendelenmiş elma ya da patates ile göz yorgunluğunuzu ortadan kaldırın.

Enerjiyi Artırın:
Küvet içerisine girmeden önce su içerisine biberiye atarak, vücudunuzu baştan sona dinlendirerek, enerjinizi artırabilirsiniz.

Hafif Çiçek Kokulu Parfümler:
Yaz aylarında ağır parfümler kullanılamayacağından hafif, ferahlatıcı etkileri bulunan parfümleri tercih etmelisiniz.

Soda Banyosu mu dediniz?
Sodanın temizleştirici etkisine inanamayacaksın. Cilt için oldukça faydalı bir bileşen olması nedeniyle kullanabileceğiniz yöntemlerden. En pahalı toniklerden bile daha iyi bir temizleyicidir.

Abur Cubur Yeme!
Cipsler, kuruyemişler, çikolatalar çok tüketildiğinde vücudu ne kadar yıpratıyor biliyor musunuz? Kısa süreliğine de olsa kesmelisiniz.